Aktualności

Kolejny subregion widoczny, bezpieczny

2017.09.25 15:30

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Dzieci oglądają występ rówieśników Specjalnie na tę okazję...

Tym razem kampanię „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zainaugurowano w subregionie ostrołęckim. W ramach akcji wszyscy pierwszoklasiści otrzymają zestawy akcesoriów odblaskowych.

 

Z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego spotkali się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radni województwa Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak, dyrektor delegatury UMWM w Ostrołęce Mariusz Popielarz, wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski oraz dyrektor WORD w Ostrołęce Dariusz Mierzejewski.

 

– Chcemy, aby dzieci, które właśnie rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą, wiedziały, jak zachować się na drodze, by były bezpieczne. Małe, niepozorne a mogą uratować życie naszym pociechom – takie właśnie są elementy odblaskowe. Zadbajmy, aby nasze dzieci, wychodząc do szkoły, zawsze miały je przy sobie. Będąc widocznymi, będą bezpieczne – podkreślała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

– To na nas, dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych dzieci i wnuków. Niestety statystyki policyjne nie pozostawiają cienia wątpliwości. Mimo że stan dróg z roku na rok się poprawia, budowane są chodniki czy ścieżki rowerowe, piesi i tak muszą pozostawać czujni. Dlatego już od najmłodszych lat musimy uczyć dzieci, jak zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze. To właśnie cel naszej kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”dodała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Artykuły powiązane

Pierwszoklasiści – widoczni i bezpieczni

19-09-2017
Tradycyjnie wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła akcja "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
więcej

Liczba wyświetleń: 456

powrót