Aktualności

Porozmawiajmy o turystyce

2017.09.25 12:40 , aktualizacja: 2017.09.26 08:13

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Tematem rozmów był Slow Tourism Wystąpienie marszałka Adama...
  • Spotkanie odbyło się w pałacu w Łochowie Sejmik Turystyczny...
  • Izabela Stelmańska jest dyrektorem departamentu Kultury,Promocji i Turystyki w UMWM Wystąpienie dyrektor...
  • Pałac w Łochowie, fot. Emil...

Czy Slow Tourism może być nową energią napędzającą rozwój regionu? Na to pytanie próbują znaleźć odpowiedź uczestnicy XI edycji Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego.


Podczas dwudniowego spotkania w pałacu w Łochowie obradują przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu Mazowsza, organizacji pozarządowych działających na rzecz turystyki oraz przedstawiciele regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. Termin sejmiku zbiega się ze Światowym Dniem Turystyki, jest więc doskonałą okazją do wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki na Mazowszu.

 

Z dala od zgiełku
Pierwszego dnia obrad podsumowano projekt Slow Road – Mazovia Edition. To propozycja wyjątkowej samochodowej trasy wiodącej przez Mazowsze. Jest to szlak smacznej i zdrowej kuchni oraz malowniczych gospodarstw agroturystycznych, położonych z dala od zgiełku miasta i utartych szlaków turystycznych. Województwo mazowieckie przystąpiło do tego projektu jako pierwszy region w kraju. Podczas spotkania z cyklem wykładów wystąpi także krakowska Grupa Eskadra – główny organizator i realizator ogólnopolskiego projektu Slow Road. Tego dnia sejmiku zaplanowano również zwiedzanie powiatu węgrowskiego, na terenie którego odnaleźć można wiele turystycznych perełek, m.in. zamek w Liwie, Bazylika Mniejsza w Węgrowie czy Dom Gdański.

 

Podróże kulinarne

Tematyka drugiego dnia sejmiku będzie nawiązywała do popularnego obecnie trendu Slow. Przewidziano m.in. wystąpienia przedstawicieli magazynu i portalu Kukbuk, którzy opowiedzą o wyjątkowym jedzeniu i ludziach je wytwarzających, oraz o tym, jak skutecznie promować Slow Food.

Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego to cykliczne wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W tym roku współorganizatorem wydarzenia są Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz powiat węgrowski.

 

Liczba wyświetleń: 455

powrót