Aktualności

Pieniądze dla muzeów i szpitali

2017.08.29 14:50 , aktualizacja: 2017.08.30 08:55

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

urządzenie medyczne ilustracja (fot. arch. MSSW...

Ponad 23 mln zł z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali i instytucji kultury. Dziś decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego. Środki będą przeznaczone na remonty i modernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu.

 

Wsparcie dla szpitali

Dzięki oszczędnościom do mazowieckich szpitali trafi jeszcze w tym roku ponad 22 mln zł.

 

Szpitale warszawskie i podwarszawskie otrzymają 10,5 mln zł. Wsparcie kierowane jest do:

  • Szpitala Dziecięcego im. dr J. Bogdanowicza w Warszawie148,5 tys. zł na modernizację pomieszczeń budynku E poziom „0” na potrzeby oddziału pediatrycznego – etap I. Środki pokryją koszt dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

  • Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie – około 7,1 mln zł. Szpital zakupi gamma kamerę przenośną niezbędną przy zabiegach operacyjnych z chirurgii onkologicznej (79 tys. zł). Ponad 7 mln zł placówka przeznaczy na przebudowę Izby Przyjęć dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (zakończenie prac budowalnych oraz zakup sprzętu medycznego i wyposażenia stałego).

  • Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie sp. z o.o., który otrzyma dodatkowy 1 mln zł. Ponad 572 tys. zł pozwoli sfinansować zakup i montaż sieci IT na potrzeby modernizowanego oddziału położnictwa i neonatologii, kolejne ponad 475 tys. zł – zakupić sprzęt informatyczny.

  • Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER sp. z o.o. w Konstancinie, który 385 tys. zł przeznaczy na adaptację pomieszczeń dla potrzeb pracowni endoskopowej, pracowni rentgenodiagnostyki, modernizację przychodni specjalistycznej (200 tys. zł) oraz przebudowę, rozbudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku dawnego bloku żywieniowego wraz z budową ciągu komunikacyjnego z głównego budynku szpitala do budynku prosektorium oraz przebudowę i modernizację prosektorium – etap I dokumentacja (185 tys. zł).

Wsparcie trafi także do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu, który otrzyma 3,4 mln zł na wymianę centrali wentylacyjnych na bloku operacyjnym.

 

Do szpitali z subregionu siedleckiego trafią ponad 2 mln zł. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach sp. z o.o. otrzyma 2,1 mln zł na doposażenie oddziału urologii i onkologii urologicznej w sprzęt i aparaturę medyczną. Z kolei do SSZZOZ im. Dr. Teodora Dunina w Rudce trafi 70 tys. zł na zakup wideobronchoskopu.

 

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzyma 828 tys. zł na dostosowanie oddziałów szpitalnych do obowiązujących wymagań prawnych.

 

Wsparcie trafi także do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Psarskiego w Ostrołęce. W sumie otrzyma on ponad 3 mln zł, które przeznaczy na  zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem (2,6 mln zł) oraz modernizację szaf automatyki wentylacji w budynkach B, E (450 tys. zł).

 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku otrzyma z kolei 1,8 mln zł na modernizację oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z wyposażeniem.

 

 

Wsparcie dla instytucji kultury

 

Dodatkowe środki w wysokości 761 tys. zł otrzymają mazowieckie instytucje kultury. W Warszawie wsparcie trafi do Państwowego Muzeum Etnograficznego i Stacji Muzeum.

 

To pierwsze za 210 tys. zł. kupi serwer i komputery (ponad 161 tys. zł) oraz sprzęt i wyposażenie (ponad 48,8 tys. zł w 2017 r. i ponad 2,3 mln zł w 2018 r. – projekt realizowany w ramach POIiŚ). Z kolei Stacja Muzeum za uzyskane 6 tys. zł na zagospodaruje teren wokół Centrum Edukacyjno-Turystycznego (etap II dokumentacja).

 

Radomskie placówki kulturalne otrzymają w sumie ponad 500 tys. zł. Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu przeznaczy 341 tys. zł na zakup i montaż rolet okiennych w budynku głównym muzeum. Natomiast Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” za ponad 160 tys. zł zakupi wyposażenie pracowni konserwatorskiej, depozytora na klucze i kserokopiarki.

 

Z kolei Muzeum Regionalne w Siedlcach otrzyma 43,1 tys. zł na zakup blaszanego, przenośnego garażu.

 

Liczba wyświetleń: 595

powrót