Aktualności

X Dożynki Powiatowe w Zuzeli

2017.08.29 14:50 , aktualizacja: 2017.08.29 15:26

Autor: Monika Szwarc, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli odbyły się Jubileuszowe X Dożynki Powiatowe. W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego rolnikom dziękowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, podczas której poświęcono bochenki chleba oraz wieńce. Potem korowód przeszedł na plac dożynkowy. Szli w nim Starostowie Dożynek Dorota i Marcin Dąbrowscy z Godlewa-Warsze, delegacje rolników z miasta i gmin powiatu ostrowskiego oraz przedstawiciele władz Samorządu Województwa Mazowieckiego i władz powiatu ostrowskiego.

 

Podziękowanie dla rolników

Uroczyście X Dożynki Powiatowe otworzył starosta ostrowski Zbigniew Kamiński, który powitał zaproszonych gości. Następnie wraz z przewodniczącym rady powiatu Dariuszem Rafalikiem podzielili się z gośćmi i mieszkańcami chlebem, który otrzymali od Starostów Dożynkowych.

 

Członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i radny sejmiku Krzysztof Winiarski w wystąpieniach podkreślili wielką wagę trudu rolników oraz podziękowali im za pracę,  jaką włożyli w siew i zbiór plonów.

 

Muzyka i swojskie jadło

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe: „Jarzębina” z Broku, „Żurawiacy” z Bogut-Pianek, „Kwiaty Polskie” z Chmielewa, „Zapominajka” z Zarąb Kościelnych i „Nadbużanie” z Nura. Chętni mogli wziąć udział w konkursach: wiedzy ekologicznej i rolniczej, wiedzy o BHP w rolnictwie, wiedzy o Lokalnej Grupie Działania „Zielone Sioło” i PROW 2014–2020.

 

Na stoiskach swoje wyroby prezentowali rolnicy oraz lokalne firmy, stowarzyszenia i rzemieślnicy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta powiatu ostrowskiego – „Stół potraw tradycyjnych” promujący regionalne, swojskie jadło. Dzieci chętnie bawiły się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, trampolinie oraz korzystały z przejażdżek kucykami.

 

Tego wieczoru nie zabrakło też różnych gatunków muzyki. Wystąpił zespół PAKO „Fanaberia Stylu”, a jego wokalista Patryk Makowiecki wprowadził bawiących się w rytm muzyki rap i hip-hop. Zagrał zespół RAM, a największymi gwiazdami wieczoru byli Renata Dąbrowska z zespołem Dystans oraz Artur Suchcicki, czyli „Power Boy”. Odbył się także koncert „Młode Talenty Powiatu Ostrowskiego”.

  • Przedstawicielka samorządu Mazowsza idzie ramię w ramię ze starostą Ostrowi Mazowieckiej W korowodzie dożynkowym w...
  • Stół na którym są talerze i kosze pokrojonych ciast, pieczywa i wędlin Stoły z tradycyjnymi...
  • Członek zarządu przemawia przy mównicy na scenie Elżbieta Lanc podziękowała...

Liczba wyświetleń: 640

powrót