Aktualności

Razem można więcej

2017.07.10 13:00 , aktualizacja: 2017.07.10 15:01

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Mieszkańcy Radzikowa Wielkiego w powiecie siedleckim mogą już korzystać z przebudowanej drogi powiatowej. Inwestycja jest owocem współpracy powiatu siedleckiego i gminy Mordy. Wśród gości zaproszonych na uroczyste otwarcie szlaku była m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Co poprawiono?

Mieszkańcy zyskali ponad 3,3 km nowej nawierzchni na odcinku Radzików Stopki–Radzików Wielki. Drogę poszerzono do szerokości 6 m, a pobocza utwardzono. W ramach inwestycji na długości 1,1 km pojawiły się chodniki i zjazdy do posesji. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników zadbano także o zatoczki dla autobusów i parkujących aut.

 

Prace objęły również wykonanie nowych przepustów, oznakowań poziomych i pionowych, a także oczyszczanie przydrożnych rowów. Przedsięwzięcie w znaczącym stopniu poprawiło komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, podkreślając potrzebę wspólnego działania, pogratulowała mieszkańcom i przedstawicielom samorządów udanej inwestycji.

 

Koszt

Przebudowa fragmentu drogi nr 3666W Stok Lacki–Tarcze–Radzików Wielki–Szydłówka–Olszanka kosztowała ponad 2,2 mln zł. Środki na inwestycję pochodziły z budżetów powiatu siedleckiego oraz miasta i gminy Mordy.

  • orkiestra idzie ulicą w tle miejscowy kościół Jako pierwsza w pochodzie...
  • na chodniku nowej drogi stoją mieszkańcy Na uroczystość licznie...
  • Po zakończonej eucharystii goście oraz mieszkańcy idą przebudowaną drogą W pierwszym rzędzie idą...

Liczba wyświetleń: 393

powrót