Aktualności

Bohaterska akcja w Toruniu

2017.07.06 12:05 , aktualizacja: 2017.07.06 14:45

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Marszałek gratuluje bohaterowi Marszałek Adam Struzik i...
  • Goście siedzą przy stole Marszałek Adam Struzik z...
  • Zbigniew Gołąbek gratuluje strażakowi Druh Witold Spychała i...
Bez chwili namysłu ruszył na pomoc chłopcu, który wpadł pod pociąg. Za szybkie, profesjonalne i pełne determinacji działanie ratujące życie Witold Spychała otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca maja 2017”. Nagrodę druhowi wręczył marszałek Adam Struzik.

 

Dramat na torach

Druh Witold Spychała od 32 lat jest członkiem OSP w Lutocinie w powiecie żuromińskim. Będąc przejazdem w Toruniu, 21 maja był świadkiem wypadku. Pod tramwaj wpadł 9-letni chłopiec jadący na rolkach. Widząc zakleszczone pomiędzy tramwajem a torowiskiem dziecko, strażak bez chwili namysłu zatrzymał swój samochód i rozpoczął akcję ratunkową. Razem z pasażerami tramwaju wydobył poszkodowanego spod kabiny pojazdu. Chłopiec z licznymi obrażeniami głowy został zabrany do szpitala.

 

Nagroda dla najlepszych

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Witold Spychała otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca maja 2017”, a tym samym nominację do tytułu „Strażaka Roku 2017”. Organizatorem konkursu jest Oddział Wojewódzki Związku OSP w województwie Mazowieckim. Każdego miesiąca specjalnie powołana kapituła, składająca się z druhów i druhen z PSP i OSP, wybiera najlepszego strażaka, który wykazał się niezwykłą odwagą i determinacją w ratowaniu ludzkiego życia. Nagrodę pieniężną dla bohatera funduje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Liczba wyświetleń: 601

powrót