Aktualności

Nie stracić złotej godziny

2017.06.23 10:20 , aktualizacja: 2017.06.27 10:54

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Henryk Andrzej Janczewski, zasłużony dla płockiego szpitala, odbiera z rąk marszałka Adam Struzika medal pamiątkowy Medal pamiątkowy „Pro...
  • marszałek Adam Struzik wręcza medal pamiatkowyprof. dr. hab. n. med. Andrzejowi Zawadzkiemu Marszałek Adam Struzik...
  • przy mównicy przemawia prof. dr hab. n. med. Andrzej Zawadzki Jeden z głównych...
  • liczni uczestnicy konferencji poświęconej medycynie ratunkowej O medycynie ratunkowej...

O współczesnej polskiej medycynie ratunkowej i jej misji wobec człowieka w nagłym zagrożeniu zdrowia lub życia rozmawiano podczas konferencji naukowo-szkoleniowej w Płocku.

 

Medycyna ratunkowa

To jedna z podstawowych specjalizacji medycznych. Skupia się głównie na leczeniu, a także diagnostyce zachorowań oraz urazów o ostrym przebiegu, które wymagają natychmiastowej pomocy. Podczas spotkania, które miało charakter interdyscyplinarny, poruszono istotne kliniczne aspekty medycyny ratunkowej. Podkreślono wagę spójności działań ratowniczych na każdym z etapów akcji – od okresu przedszpitalnego, poprzez leczenie w specjalnym oddziale ratunkowym, kończąc na hospitalizacji. Wypracowanie najlepszych rozwiązań w funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego prowadzi do poprawy jakości udzielanych świadczeń, zwiększa też bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza w stanach nagłych zagrożeń. Konferencję poprzedziły praktyczne sesje warsztatowe z medycyny ratunkowej. Przedsięwzięcie zorganizowali Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marcina Kacprzaka oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

 

Wyróżnienia dla lekarzy

Spotkanie stało się okazją do wyróżnienia Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia” Henryka Andrzeja Janczewskiego i prof.  dr. hab. n. med. Andrzeja Zawadzkiego za całokształt działalności zawodowej, publicznej i społecznej. Marszałek Adam Struzik, wręczając wyróżnienia, podkreślił m.in. zasługi nagrodzonych w rozwoju ratownictwa przedszpitalnego na obszarze północno-zachodniego Mazowsza oraz działalności Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku.

 

Liczba wyświetleń: 437

powrót