Aktualności

Ostrołęko! Są duże pieniądze na inwestycje

2017.06.14 16:10 , aktualizacja: 2017.06.22 11:25

Autor: Biuro Prasowe MJWPU, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

miasto widziane z góry Ostrołęka z lotu ptaka,...

Unijne miliony poprawią komfort jazdy i bezpieczeństwo podróżujących w powiecie ostrołęckim.

 

Pozytywna wiadomość

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego trzy projekty otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości ponad 33,5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski

 

To dobra informacja dla mieszkańców Ostrołęki. Realizacja projektów wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także na zwiększenie mobilności mieszkańców i podróżujących przez powiat ostrołęcki.

 

Wiele zmian

Środki unijne pozwolą na przebudowę i zmodernizowanie odcinków ulicOstrowskiej, J. Słowackiego, W. Witosa i Brzozowej. Powstaną nowe chodniki, drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Poza tym będą wybudowane zatoki autobusowe i zjazdy do indywidualnych gospodarstw. Przebudowie ulegną istniejące skrzyżowania i wloty ulic lokalnych. Pojawią się też nowe przejścia dla pieszych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, takie jak np. balustrady, a także obiekty dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy mogą również liczyć na nowe oświetlenie uliczne.

Liczba wyświetleń: 178

powrót