Aktualności

Płock przyjazny dla rowerzystów

2017.06.14 13:00 , aktualizacja: 2017.06.20 10:25

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Marszałek Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisali umowę na dofinansowanie projektu inwestycji w Płocku. Dzięki środkom unijnym w połowie przyszłego roku powstanie tu 13 km ścieżek rowerowych.

 

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 11,4 mln zł w ramach RPO WM 2014–2020. – W tej perspektywie unijnej duży nacisk kładziemy na ścieżki rowerowe. Dzięki wsparciu z UE Mazowsze ma szansę stać się regionem przyjaznym dla rowerzystów. Cieszę się, że Płock skorzystał z tej okazji – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Nowe powstaną, stare wyremontują

Nowe drogi powstaną wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli parkingami, stojakami na rowery, separatorami i strefami uspokojonego ruchu (ograniczenie do 30 km/h dla pojazdów mechanicznych). Wybudowane zostaną w ciągu ulicy Dobrzykowskiej – na odcinku od ul. Wąskiej do granicy miasta oraz Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej, od Kolejowej do granicy miasta i od Portowej do lewobrzeżnego nadbrzeża Wisły.

 

Projekt obejmuje także remont ścieżek już istniejących – w ciągu Alei Broniewskiego i ulicy Mostowej, od mostu do Tumskiej. Przebudowane zostaną także drogi rowerowe w ciągu ulic Nowy Rynek i Obrońców Westerplatte, a także na Wyszogrodzkiej, Piłsudskiego, Jachowicza (na odcinku od ul. Armii Krajowej do ulicy Bielskiej). Roboty budowlane obejmą też prace instalacyjne i elektryczne.

 

Skorzystają też sąsiedzi

Partnerami w projekcie są miasto i gmina Gąbin oraz gminy Stara Biała i Nowy Duninów. Projekt zrealizuje Miejski Zarząd Dróg w Płocku.

 

Tytuł projektu: Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka
Beneficjent: Miasto Płock
Całkowita wartość projektu: 15 354 799,50 zł
Kwota dofinansowania: 11 478 289,84 zł
Działanie: 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”

  • Ścieżka rowerowa na obrzeżach Płocka Płock skorzysta z funduszy...
  • Dwaj politycy pod namiotem ściskają sobie ręce Marszałek Adam Struzik i...
  • Ciągnąca się aż po horyzont ścieżka rowerowa z asfaltu a obok niej chodznik Ścieżki rowerowe w Płocku...

Liczba wyświetleń: 543

powrót