Aktualności

Święto Pilawy

2017.06.12 11:15 , aktualizacja: 2017.06.14 13:56

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • dziewczynki stoją w okręgu i pokazują zwoje umiejętności Występ tamburmajorek (Fot....
  • Janina Ewa Orzełowska w trakcie wystąpienia (Fot. arch. Urząd Miasta i...
  • Na scenie w rzędzie stoją dzieci Młodzi artyści próbowali...
  • Zgromadzona publiczność Chętnych, by obejrzeć...
  • Teren festynu Miasteczko zabaw czekało na...

Piękna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły na stadion miejski wielu mieszkańców Pilawy. Z uczestnikami festynu spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

W sobotę zmagania

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęły konkursy. Pierwszy – polonistyczny to IV Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny „O tytuł mistrza ortografii”. Drugim był Turniej Siatkówki Dziewcząt w kategorii Gimnazjum o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa”.

 

Na ulicach Pilawy ponad 100 osób uczestniczyło także w Rodzinnej Sztafecie Przełajowej. Dodatkową atrakcją był rozegrany mecz ligowy, w którym zmierzyły się drużyny Burza Pilawa i PKS Radość II. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również „Gra miejska” zorganizowana przez I Szczep ZHP im. Stanisława Hordliczki w Trąbkach. Na zakończenie sportowej soboty odbył się mecz piłki siatkowej, w którym po jednej stronie siatki stanęli samorządowcy, radni i pracownicy urzędu gminy, a po drugiej – nauczyciele.

 

W niedzielę nagrody

Drugi dzień świętowania rozpoczęła msza św. odprawiona w intencji mieszkańców. Następnie zebrani udali się na koncert miejscowej orkiestry dętej, któremu towarzyszył pokaz tamburmajorek. Obecna na uroczystościach wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska pogratulowała dynamicznego i zrównoważonego rozwój miasta i gminy. Wręczyła także nagrody laureatom sobotnich konkursów. Następnie sceną zawładnęły młode talenty, które prezentowały dorobek artystyczny poszczególnych placówek oświatowych. Dla zgromadzonej publiczności wystąpił Andrzej Rybiński i zespół „Piękni i Młodzi”.

Liczba wyświetleń: 355

powrót