Aktualności

Siedlce z pieniędzmi na inwestycje drogowe

2017.05.29 14:15 , aktualizacja: 2017.06.01 14:23

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Uczestnicy podpisania umowy, fot. Magda Sałata Uczestnicy podpisania...
Moment podpisania umowy, fot. Magda Sałata Moment podpisania umowy,...

Tunel z ciągiem komunikacyjnym na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Składowej i kolejny odcinek śródmiejskiej obwodnicy – to prace, których zakończenie planuje się na połowę 2018 r.

 

Jest dofinansowanie

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 38,8 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

 

Dobra informacja dla siedlczan

Realizacja tej inwestycji pozwoli odciążyć centrum miasta. Usprawni także dojazd do węzła przesiadkowego komunikacji autobusowej, które mieści się w sąsiedztwie łącza na kolejowej sieci TEN-T oraz do terenów inwestycyjnych. Projekt obejmuje prace drogowe, m.in. budowę nawierzchni jezdni, skrzyżowań, kanalizacji deszczowej i teletechnicznej. Przebudowana będzie również sieć wodociągowa, ciepłownicza i energetyczna. Ponadto powstaną ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki z miejscami parkingowymi, zjazdy czy ekrany akustyczne. Na ulicach pojawią się  oświetlenie i sygnalizacja świetlna.  

Liczba wyświetleń: 525

powrót