Aktualności

Bezpieczeństwo przede wszystkim

2017.05.19 08:30 , aktualizacja: 2017.06.01 14:34

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Sekretarz Miasta Radom Rafał Czajkowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu asp. sztab. Krzysztof Jabłonka oraz członek zarządu Rafał Rajkowski fot. Małgorzata Magnowska

W Starostwie Powiatowym w Radomiu zorganizowano konferencję pt. „Bezpieczeństwo a samorząd terytorialny”. W dyskusji wzięli udział działacze i pracownicy samorządowi z województwa mazowieckiego, w tym członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Wymiana doświadczeń

Ideą spotkania była wymiana doświadczeń związanych z bezpieczeństwem Mazowszan. Członek zarządu Rafał Rajkowski podsumował dotychczasowe działania w tym obszarze prowadzone przez samorząd województwa. Mówił głównie o współpracy ze służbami mundurowymi (policją, strażą pożarną, strażą miejską), eksponując m.in. współfinansowanie zakupu potrzebnego sprzętu, zabezpieczenie środków niezbędnych w przypadku klęski żywiołowej czy inwestycje w infrastrukturę drogową.

 

– Waga bezpieczeństwa jest tak duża, że warto na ten temat rozmawiać, ale też podejmować różnorakie inicjatywy. Zawsze trzeba starać się dogonić tą rzeczywistość, która nas otacza i mierzyć się z nią, by zapewniać społeczeństwu bezpieczeństwo

podkreślił członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Rozmawiajmy

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że w dzisiejszym zglobalizowanym świecie, który pełen jest różnego rodzaju zagrożeń, zagadnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa są priorytetowe. W kontekście Mazowsza podkreślono, że wiele w tym obszarze już udało się zrobić. Jest to jednak proces ciągły, dlatego cały czas podejmowane są działania, aby mieszkańcy województwa mazowieckiego czuli się bezpiecznie w każdej dziedzinie życia.

 

Wydarzenie zorganizowała Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.

Liczba wyświetleń: 367

powrót