Aktualności

Dobre wieści dla mieszkańców Ciechanowa

2017.05.19 09:40 , aktualizacja: 2017.06.01 14:33

Autor: opr. WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. Paulina Huzar
  • w konferencji prasowej wzięli udział także miejscy rowerzyści fot. Paulina Huzar
  • mapa z oznaczoną trasą dla rowerów fot. Emil Sawicki

W mieście pojawią się nowe ścieżki rowerowe, chodniki, zmodernizowane będą też drogi. Inwestycja, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, otrzyma ponad 7 mln zł unijnego wsparcia.

 

Dziś umowę o dofinansowanie projektu podpisali marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele stowarzyszenia Ciechanowska Grupa Rowerowa.

 

– Współcześnie synonimem dobrej jakości życia jest czyste powietrze. W tym kierunku zmierzają miasta europejskie. Wierzę, że Ciechanów jest przykładem dla innych miast i liderem

– podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Prace

W połowie przyszłego roku powstanie ponad 3,6 km ścieżek rowerowych i 3,8 km chodników. Modernizację przejdzie ponad 2-kilometrowy odcinek drogi w ciągu ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej. Wzdłuż tego odcinka powstaną również nowe chodniki. Pojawi się 7 zatok autobusowych wraz z peronami, 4 parkingi rowerowe w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej i 2 punkty samoobsługi serwisowej. Powstaną nowe zjazdy, kanalizacja deszczowa, instalacja oświetlenia ulicznego i sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej. Wykonane będzie oznakowanie pionowe i poziome.

 

Efekty

Nowe ścieżki rowerowe połączone będą z pętlą miejską, dzięki czemu dzielnica przemysłowa oraz znajdujące się przy niej zakłady pracy i punkty handlowe zyskają połączenia rowerowe z pozostałymi częściami miasta. Infrastrukturę zaprojektowano w taki sposób, by była bezpieczna oraz przyjazna i wygodna dla użytkowników.

 

Projekt wpisuje się w poddziałanie 4.3.1 „Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 20142020. Będzie realizowany w partnerstwie z powiatem ciechanowskim i gminą Opinogóra Dolna.

 

Liczba wyświetleń: 523

powrót