Aktualności

Ludziom na pożytek

2017.05.15 10:55 , aktualizacja: 2017.06.01 14:43

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska w otoczeniu strażaków fot. Zbigniew Celiński
  • Ochotnicy z gminy Korczew podczas apelu fot. Zbigniew Celiński
  • Druhowie ochotnicy zebrani przed miejscowym kościołem fot. Zbigniew Celiński

Strażacy ochotnicy z gminy Korczew (pow. siedlecki) uroczyście obchodzili święto ku czci swojego patrona – św. Floriana. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podziękowała druhnom za ich postawę i gotowość niesienia bezinteresownej pomocy.

 

Świętowanie strażacy rozpoczęli od mszy świętej oraz uroczystego apelu na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Korczewie. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Dziecięcy GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.

 

Strażacka brać

Na terenie gminy działa 6 ochotniczych jednostek skupiających 180 druhów. Są to: OSP Korczew, OSP Nowy Bartków, OSP Drażniew, OSP Ruda, OSP Szczeglacin i OSP Tokary. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podziękowała strażakom za zaangażowanie w niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę oraz przykład dyscypliny i wzorowego działania w trakcie ryzykownych akcji. Zaznaczyła, że na uznanie zasługują także rodziny strażaków, które wspierają ich w niebezpiecznej służbie. Wszystkim druhom życzyła, aby praca była dla nich źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

 

Liczba wyświetleń: 364

powrót