Aktualności

Zagraj w Mazowsze!

2017.04.27 13:10 , aktualizacja: 2017.04.27 13:39

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Grafika z aplikacji archiwum UMWM
  • Przewodniki po Mazowszu fot. Michał Słaby
  • Izabela Stelmańska, Jan Błoński fot. Michał Słaby
  • Konferencja promująca aplikację fot. Michał Słaby
  • Izabela Stelmańka fot. Michał Słaby

Współcześni podróżnicy do odkrywania świata coraz częściej potrzebują wyłącznie urządzenia mobilnego. Turysta z telefonem czy tabletem w dłoni to dziś powszechny widok. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, samorząd Mazowsza przygotował aplikację mobilną Play Mazovia!  

 

To zbiór pomysłów na aktywne odkrywanie Mazowsza – tradycyjnych muzeów z niezwykłymi eksponatami i nowoczesnych galerii, sielankowych gospodarstw agroturystycznych i eleganckich kompleksów hotelowych, malowniczych zamków i pałaców czy urokliwych parków. Miejsc, w których zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Play Mazovia! to kopalnia informacji o obiektach i szlakach turystycznych, ale też aktualnych wydarzeniach na Mazowszu.

 

Nasza propozycja to możliwość planowania rodzinnych wypraw po regionie, ale też wirtualnego odwiedzania najciekawszych atrakcji Mazowsza. Dla miłośników zabawy i rywalizacji umieściliśmy w aplikacji grę, z którą podróżowanie po naszym regionie będzie jeszcze bardziej ekscytujące

zachęca zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w UMWM Izabela Stelmańska.

 

 

Zwiedzaj i graj

Przy pomocy aplikacji możemy nie tylko zwiedzać, posługując się przy tym bogatym przewodnikiem turystycznym, ale też grać w trybie Gram i Zwiedzam. Użytkownicy, którzy chcą jedynie korzystać z przewodnika turystycznego nie muszą się rejestrować ani logować. Natomiast aby być aktywnym graczem trzeba założyć w aplikacji konto. Podróżnicy zdobywają punkty za odwiedzenie konkretnego miejsca, np. zamku czy muzeum, ale też za wzięcie udziału w określonym wydarzeniu kulturalnym czy sportowym. Nagradzane jest też wykonywanie specjalnych zadań w odwiedzanym miejscu. Gra jest świetną propozycją dla lubiących rywalizację, ale może być też doskonałą pomocą dydaktyczną dla mazowieckich nauczycieli ułatwiającą zaplanowanie ciekawej szkolnej wycieczki. Play Mazovia! pełni rolę elektronicznego informatora o regionalnych wydarzeniach kulturalnych, wystawach, festiwalach, koncertach czy imprezach plenerowych.

 

Jak to działa

Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, dla wszystkich systemów operacyjnych. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest aktywne połączenie internetowe oraz GPS. Z menu umieszczonego w lewym górnym rogu przechodzimy do funkcjonalności takich jak mapy, na których możemy wybierać kategorie i typy obiektów, miejsca, które chcemy zwiedzać, skarby Mazowsza czy wydarzenia. Możemy też stworzyć swoją własną zakładkę „ulubione”. Pozwala też zaplanować kolejową podróż przez Mazowsze za sprawą zakładki „Koleją do Kultury”, w której znajdziemy wszystkie informacje o wspólnej akcji Kolei Mazowieckich i instytucji kultury podległych samorządowi województwa.   

 

Liczba wyświetleń: 496

powrót