Aktualności

Drogi gminne też są ważne

2017.04.24 09:05 , aktualizacja: 2017.04.24 12:11

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Zmodernizowane droga fot. Emil Sawicki
  • Wójt gminy Zabrodzie TAdeusz Michalik i marszałek Adam Struzik fot. Emil Sawicki
  • Uczestnicy uroczystości fot. Emil Sawicki

W Przykorach w gminie Zabrodzie (pow. wyszkowski) oddano do użytku przebudowaną drogę gminną. Z tej okazji z mieszkańcami gminy spotkał się marszałek Adam Struzik.

 

Rolnikom będzie łatwiej

Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej transportu rolnego w miejscowości Przykory” warte ponad 267 tys. zł dofinansowano z budżetu województwa mazowieckiego ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych kwotą 90 tys. zł. Droga pozwala dojechać do użytków rolnych dla 54 gospodarstw w miejscowości Przykory. Łączy także gminę Zabrodzie z gminą Tłuszcz. Modernizacja niemal 630 m była konieczna ze względu na bardzo zły stan techniczny. Po opadach deszczu oraz roztopach była nieprzejezdna, nie było alternatywnego dojazdu do użytków rolnych.

 

Samorząd stawia na infrastrukturę

Rozwój terenów wiejskich ma istotne znaczenie dla przyszłości naszego województwa. Aby przynosił zamierzone efekty, konieczne są spójne, prowadzone na wielu płaszczyznach działania. Dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa to jeden z głównych celów, jakie stawia przed sobą Samorząd Województwa Mazowieckiego. Co roku z budżetu województwa przekazywane są środki na budowę, remonty i modernizacje dróg, także tych o znaczeniu gminnym. W ten sposób, w ramach środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, mogliśmy również dofinansować wykonanie prac inwestycyjnych w gminie Zabrodzie. Dzięki nim poprawia się bezpieczeństwo i funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych. Duże ułatwienie zyskali też  mieszkańcy, którzy do tej pory mieli utrudniony lub uniemożliwiony dojazd do własnych pól

powiedział podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 384

powrót