Aktualności

Miejsce integracji mieszkańców

2017.04.05 11:10 , aktualizacja: 2017.06.03 09:09

Autor: oprac. WKZ (na podst. mat. Biura Prasowego), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Budynek dworca w Teresinie fot. Emil Sawicki
  • marszałek Adam Struzik podpisuje umowę na renowację dworca fot. Emil Sawicki
  • budynek dworca i przystający do niego rozległy teren zielony fot. Emil Sawicki
  • zieleń wokół dworca fot. Emil Sawicki
  • marszałek Adam Struzik i przedstzwiciele gminy Teresin fot. Emil Sawicki
  • budynek dworca od strony parku fot. Emil Sawicki
  • wizualizacja zagospodarowania parku i terenu wokół niego fot. Emil Sawicki

Aż trudno uwierzyć, ale taką niezwykłą rolę weźmie na siebie dworzec. Będzie to nie tylko miejsce odjazdów i przyjazdów, ale też spotkań czy społecznej integracji.

 

Dzięki wsparciu ze środków unijnych już w połowie przyszłego roku w Teresinie oddany będzie do użytku odremontowany budynek dworca. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 3,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowę na unijne dofinansowanie podpisali dzisiaj marszałek Adam Struzik i wójt gminy Teresin Marek Olechowski.

 

Budynek dworca w Teresinie

Przejdzie remont i modernizację. Pomieszczenia po metamorfozie – zaadaptowane będą na działalność kulturalno-artystyczną. W obiekcie będą odbywały się spotkania klubu dyskusyjnego, a także zajęcia integrujące społeczeństwo, m.in. warsztaty plastyczne i filmowe. Swoje miejsca na spotkania będą mieli też harcerze. Na parterze powstanie sala multimedialna, biblioteka i herbaciarnia, która jednocześnie będzie pełniła funkcje poczekalni i czytelni. Nowością będzie też sala kinowa, a nad nią taras, na którym w okresie letnim będą wyświetlane filmy oraz organizowane wieczory poetycko-muzyczne. Teren wokół budynku będzie zagospodarowany. Na pobliskich działkach powstaną miejsca parkingowe i plac z mobilnymi siedziskami oraz stelażami na czasowe wernisaże.

 

 

Liczba wyświetleń: 515

powrót