Aktualności

Siedlce z onkologią

2017.04.03 14:20 , aktualizacja: 2017.04.03 15:12

Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podczas konferencji fot. Mazowiecki Szpital...
  • Członek Zarządu Elżbieta Lanc podczas konferencji fot. Mazowiecki Szpital...
  • Prezes Zarządu Marcin Kunicki podczas konferencji fot. Mazowiecki Szpital...

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o. podpisano umowę na dofinansowanie budowy Siedleckiego Ośrodka Onkologii. W uroczystości uczestniczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Pierwszy etap

Umowa opiewa na kwotę prawie 56 mln zł. To pieniądze, które pozwolą na wybudowanie  pięciokondygnacyjnego budynku. Całkowita powierzchnia wyniesie 7785 m2. Ośrodek zostanie połączony z głównym budynkiem szpitala podziemnym tunelem. W nowym obiekcie powstanie m. in.: kompleks 84-łóżkowy dla pacjentów leczonych stacjonarnie, przychodnia onkologiczna, stanowiska do chemoterapii dziennej, pracownia cytostatyków, zakład medycyny nuklearnej oraz infrastruktura towarzysząca.

 

Dobra wiadomość dla Mazowszan

Inwestycja przyczyni się do poprawy dostępności leczenia chorób nowotworowych. Ponadto zwiększy  możliwości profilaktyki i wczesnego wykrywania. Siedlecki Ośrodek Onkologiczny obejmie swoim działaniem mieszkańców subregionu ostrołęcko-siedleckiego i powiatów garwolińskiego i mińskiego. Taki obszar działania pokrywa się z „Mapą potrzeb zdrowotnych w zakresie onkologii dla województwa mazowieckiego”.

Liczba wyświetleń: 488

powrót