Aktualności

Subregion radomski w odblaskach

2017.03.24 15:25

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Przemawiający członek zarządu Rafał Rajkowski fot. Wojciech Haruba
  • Uczestnicy kampanii „jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” fot. Wojciech Haruba
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski na rowerowym torze przeszkód fot. Wojciech Haruba
  • Uczennica próbująca swoich sił na rowerowym torze przeszkód fot. Wojciech Haruba
  • Wręczanie zestawów odblaskowych fot. Wojciech Haruba

W Radomiu kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” rozwinęła się na dobre. Coraz więcej szkół zwraca się z prośbą o przeprowadzenie lekcji dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drodze. Tym razem akcja zawitała do Jedlińska i Wsoli. Z uczestnikami spotkał sięczłonek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Lekcja od najlepszych

W wydarzeniu poświęconym bezpieczeństwu w Jedlińsku i we Wsoli wzięli udział uczniowie z klas IV i VI Szkoły Podstawowej. W akcję zaangażowali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomiu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, a także ratownicy medyczni oraz strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Mundurowi omawiali zagrożenia na jakie młodzież narażona jest w codziennym życiu. Udzielali także wskazówek jak się przed nimi chronić.

 

Ciekawy program

Kampania rozpoczęła się nauką jazdy po torze rowerowym, którą poprowadzili pracownicy radomskiego WORD. Uczniowie mogli wybrać pojazd i trasę i spróbować jazdy na symulatorach. Funkcjonariusze policji omówili natomiast tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Po jego emisji nastąpiła dyskusja o niebezpieczeństwach, jakie można spotkać nie tylko na drodze, ale również w intrenecie. Ostatnim punktem było przeszkolenie uczniów z udzielania pierwszej pomocy, którą przeprowadzili ratownicy medyczni.

 

Mała rzecz ratująca życie

Uświadomienie dzieci, jak ważne jest noszenie odblasków podczas zmroku jest niezwykle ważnym elementem akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Najmłodsi dowiadują się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając odblaski w odpowiednim miejscu. Dotyczy to nie tylko pieszych, ale również rowerzystów. W związku z tym członek zarządu Rafał Rajkowski przekazał wszystkim uczestnikom kampanii zestawy elementów odblaskowych ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ich skład wchodzą cztery elementy: dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki.

Liczba wyświetleń: 414

powrót