Aktualności

Jest Klaster Technologii Informacyjnych

2017.03.16 15:20 , aktualizacja: 2017.03.16 15:24
Autor: źródło: www.uksw.edu.pl, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk
Sygnatariusze umowy źródło: www.uksw.edu.pl

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wraz z 15 instytucjami i przedsiębiorstwami założyli klaster ICT. Samorząd Mazowsza reprezentowali marszałek Adam Struzik i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Nowo powstały klaster technologii informacyjno-komunikacyjnych jest odpowiedzią na potrzebę realizacji interdyscyplinarnych badań naukowych, które zostaną wdrożone jako innowacyjne rozwiązania dla gospodarki, w szczególności dla sektora ICT.

 

Czym się zajmie?

Misją klastra będzie nawiązywanie i rozwijanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami m.in: z branży IT, telemedycyny i technologii VR a otoczeniem biznesu oraz samorządami lokalnymi z województwa mazowieckiego. Gałęzie współpracy będą się opierały również na technologiach skaningowych 2 i 3D, technologiach przyrostowych i wykorzystaniu dronów z zaawansowanymi systemami czujników.

 

Najważniejsze obszary, wokół których skoncentrowana będzie działalność klastra, obejmą m.in: szeroko pojęte cyberbezpieczeństwo, technologie przyrostowe (zarówno drukarki 3D, jak i nowe materiały), produkcję i wykorzystanie dronów (również zaawansowana sensoryka i symulatory), nowe materiały w medycynie (urządzenia medyczne, protetyka), telemedycynę, skanowanie 3D i technologie GIS.

Liczba wyświetleń: 398

powrót