Aktualności

Szydłowiec w odblaskach

2017.03.16 15:15

Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Rowerowy tor przeszkód fot. Wojciech Haruba
  • GOście imprezy w Szydłowcu fot. Wojciech Haruba
  • Uczestnicy kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Szydłowcu fot. Wojciech Haruba
  • Przemawiający członek zarządu Rafał Rajkowski fot. Wojciech Haruba

W dzisiejszej kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” wzięli udział uczniowie PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu.  Zestawy odblaskowe wręczył dzieciom członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Ci, którzy chodzą do szkół położonych w pobliżu ruchliwych tras, są szczególnie narażeni na zagrożenia drogowe. Namawiamy, żeby te elementy stale były doczepione do ubrań zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Głównie w okresie zimowym i wiosennym, kiedy widoczność na drodze jest niewielka, musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego.  Chcemy dotrzeć do wszystkich dzieci i wyposażyć je w elementy odblaskowe

 powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.  

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pracownicy radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przygotowali tor rowerowy, którym przejazd wymagał zręczności i dużo wysiłku. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu omówili tematykę zagrożeń przedstawionych w filmie „...tak, chcę być bezpieczny”. Ostatnim punktem spotkania była nauka zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacja ich na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.

 

Odblaski rozdane

Wszyscy uczniowie biorący udział w kampanii społecznej otrzymali zestawy BRD, czyli dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

 

Liczba wyświetleń: 347

powrót