Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo

2017.03.16 14:50 , aktualizacja: 2017.03.16 15:33

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Strażacy prezentują uczniom działanie AED Fot. arch. UMWM
  • zajęcia teoretyczne prowadzone przez policjanta Fot. arch. UMWM
  • Młodzi rowerzyści na torze przeszkód Fot. arch. UMWM
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przemawia do zgromadzonych uczniów Fot. arch. UMWM
  • Uczestnicy spotkania z zestawami odblaskowymi wraz z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską Fot. arch. UMWM

Kolejna akcja Samorządu Województwa Mazowieckiego „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny”, wspierana przez policję i pracowników wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, odbyła się dziś w Zespole Szkół w Repkach. Z młodymi uczestnikami ruchu drogowego spotkała się m.in. wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Praktycznie i teoretycznie…

W wydarzeniu promującym bezpieczeństwo na drodze wzięło udział 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej gminy. Część teoretyczną połączoną z wyświetleniem filmu „…tak, chcę być bezpieczny” poprowadził funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeprowadzili strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Druhowie zapoznali uczniów z działaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego(AED). A dzięki pracownikom siedleckiego WORD-u każdy mógł spróbować swoich sił w jeździe rowerem po torze przeszkód.

 

Widoczni po zmierzchu

Uczestnicy otrzymali też zestawy odblasków. Akcesoria te znacznie poprawiają widoczność osób korzystających z dróg publicznych po zmroku. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, zwracając się do zgromadzonej młodzieży, zachęcała do noszenia odblasków, podkreślając, jak bardzo ułatwia to kierowcom dostrzeżenie pieszego po zmierzchu.

Liczba wyświetleń: 429

powrót