Aktualności

O Mazowszu z dziennikarzami z Egiptu

2017.03.13 10:15 , aktualizacja: 2017.03.14 09:20

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • rozmowy obu stron Fot. Michał Słaby
  • dziennikarze z Egiptu Fot. Michał Słaby
  • zdjęcie pamiątkowe na tle flag Polski, Mazowsza i Uni Europejskiej Fot. Michał Słaby

O mocnych stronach Mazowsza i potencjale gospodarczym z przedstawicielami egipskich mediów rozmawiała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Atuty Mazowsza

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przedstawiła mocne strony województwa wynikające z położenia geograficznego i zróżnicowania gospodarczego. Zwróciła uwagę na szybkość rozwoju naszego regionu na tle krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz potencjał, jaki drzemie w mieszkańcach Mazowsza.

 

Przedstawiciel Agencji Rozwoju Mazowsza w swojej prezentacji omówił atuty województwa. Wymienił m.in. rozbudowaną sieć transportu drogowego i kolejowego, obecność lotnisk, potencjał rolnictwa i sadownictwa, szkolnictwo i turystykę.

Podczas spotkania rozmawiano również o możliwościach współpracy i inwestowaniu. Przedstawiciele Mazowsza podkreślili możliwości płynące ze specjalnych sfer ekonomicznych znajdujących się na terenie województwa.

 

O polskiej samorządności

W czasie spotkania dziennikarze z Kairu pytali o organizację samorządów i podział obowiązków pomiędzy administracją państwową a samorządową. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska opisała zadania oraz możliwości współpracy samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich, podkreślając jednocześnie odrębność i niezależność poszczególnych z nich.

 

Liczba wyświetleń: 324

powrót