Aktualności

Najlepszy marszałek!

2017.02.21 07:55 , aktualizacja: 2017.03.06 11:34

Autor: Małgorzata Wielechowska, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Adam Struzik pozuje do zdjęcia Fot. arch. UMWM

Marszałek Adam Struzik jest najlepszym marszałkiem Polski roku 2016  ­– tak ocenili czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl .

 

Ważny tytuł

Wyróżnieniem w plebiscycie „Wybierz samorządowca roku 2016” jest zaszczytny tytuł Samorządowca Roku oraz specjalna nagroda serwisu Portalsamorzadowy.pl (będzie wręczona w maju podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach).

Serdecznie dziękuję za zaufanie. To dla mnie zaszczyt

– napisał na swoim profilu na Facebooku  marszałek Adam Struzik, gdy dowiedział się o nagrodzie.

 

Liczne zasługi

Adam Struzik działalność samorządową rozpoczął w latach 1984–1988 jako radny gminy Nowy Duninów, od 1988 r. był radnym miasta i gminy Gąbin. W latach 1994–1998 został delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Płockiego i do Krajowego Sejmiku Samorządu Terytorialnego. Jest przewodniczącym Prezydium Krajowego Sejmiku Samorządu Terytorialnego, a od 1998 r. – radnym województwa mazowieckiego.

 

Marszałkiem Województwa Mazowieckiego jest od grudnia 2001 r. Pełni też funkcję wiceprezesa Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, którego zadaniem jest wspieranie idei samorządu terytorialnego, obrona wspólnych interesów województw, dążenie do społeczno-gospodarczego rozwoju polskich województw. Jako przedstawiciel tego gremium uczestniczy w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w nowej kadencji 2015–2018.

 

Adam Struzik od roku 2004 jest też członkiem Komitetu Regionów w grupie politycznej EPP. Uczestniczy w pracach komisji: COTER (Komisja Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE),  ENVE (Komisja Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii) oraz Wspólnych Komitetów Konsultacyjnych i grup roboczych, m. in. ds. zdrowia.

 

Za swoją działalność był wielokrotnie wyróżniony odznaczeniami polskimi i zagranicznymi, m.in.: Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przyznaną przez ministra administracji i cyfryzacji za dotychczasowe zasługi i pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego (2015 r.),  odznaczeniem „Polonia Mater Nostra Est” (Polska jest naszą matką), przyznanym za szczególne zasługi dla Narodu i Państwa Polskiego oraz aktywną postawę patriotyczną (2011 r.), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, za wybitne zasługi w działalności na rzecz  społeczności lokalnej oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej (2010 r.), a także  Krzyżem Komandorskim Orderu Leopolda – najwyższym i najstarszym orderem Królestwa Belgii przyznawanym osobom szczególnie zasłużonym dla kraju (2009 r.). Jest również finalistą IV edycji konkursu „Znakomity Przywódca”  (2010 r.) – nagrodę przyznał Komitet Polskiej Nagrody Jakości. Konkurs, zgodnie z założeniami organizatorów, promuje menadżerów, który swoją pracą przyczyniają się do sprawnego zarządzania firmą, urzędem czy zakładem pracy. 

 

O plebiscycie

O wyróżnieniu marszałka w plebiscycie można przeczytać na stronie . Portal stworzył specjalny serwis, gdzie na bieżąco można oceniać i komentować pracę radnych, prezydentów, burmistrzów miast i marszałków. Działa od 2014 r.

 

Głosowanie w tegorocznym plebiscycie zakończyło się 10 lutego, ale – jak podaje portal – wszystkie głosy późniejsze nie będą stracone, a zaliczone „na konto” kolejnej edycji plebiscytu na samorządowca roku 2017.

Liczba wyświetleń: 643

powrót