Aktualności

Widoczny Radom

2017.02.06 15:50 , aktualizacja: 2017.02.07 12:35

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • Rowerowy tor przeszkód fot. arch. WORD Radom
  • Uczestnicy kampanii w Radomiu fot. arch. WORD Radom
  • Uczestnicy kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” wraz z członkiem zarządu Rafałem Rajkowskim fot. arch. WORD Radom
  • Członek zarządu rozdaje zestawy odblaskowe fot. arch. WORD Radom

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dociera do kolejnych szkół z subregionu radomskiego. O tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dowiedziały się dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Wyśmierzycach (powiat białobrzeski) oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 im. Obrońców Pokoju w Radomiu. Z uczniami obu placówek spotkał się członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Bądź świadomy

Głównym założeniem spotkań z funkcjonariuszami policji, strażakami oraz pracownikami WORD-ów jest przekonywanie młodych Mazowszan, że elementy odblaskowe mogą uratować życie. Akcja edukacyjna przynosi efekty. Potwierdzają to nie tylko statystyki, ale też aktywna postawa najmłodszych. Miłym zaskoczeniem w Radomiu okazał się spektakl przygotowany przez uczniów PSP nr 20, pokazujący przykłady, jak właściwie poruszać się po drodze, a przy okazji zadbać o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

 

Nauka dla każdego

Na uczniów z Wyśmierzyc i Radomia czekały ciekawe warsztaty. Specjalny rowerowy tor przeszkód dla dzieci przygotowali pracownicy radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji – zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego odblaskowe gadżety – każdy zestaw składał się z dwóch opasek na rękę oraz dwóch zawieszek, które można przypiąć do ubrania lub plecaka.

Liczba wyświetleń: 341

powrót