Aktualności

Nowe drogi, większy komfort

2017.02.06 11:50

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Droga w Rudnikach po modernizacji Fot. Urząd Gminy Repki
  • Janina Ewa Orzełowska, wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, wójt gminy Korczew Stanisław Wasilczuk pozują do zdjęcia Fot. Grzegorz Skolimowski
  • droga w Skrzeszewie po modernizacji Fot. Urząd Gminy Repki

W minioną sobotę w gminie Repki otwarto dwa zmodernizowane odcinki dróg gminnych. Z lokalną społecznością w wydarzeniu uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Przyjemniejsza podróż

Mieszkańcy Rudnik mogą już korzystać z 1,5 km odcinka drogi o szerokości 5 m, a Skrzeszewa – zyskali ponad 900 m nowego asfaltu o szerokości 3 m. Oba odcinki dróg mają odpowiednią podbudowę i odwodnienie. Wykonano też nowe przepusty i umieszczono znaki pionowe. Inwestycja w znaczącym stopniu poprawi komfort podróży nową nawierzchnią.

 

Koszty i ważne wsparcie

Wartość wykonanych zadań wyniosła ponad 630 tys. zł i pochodziła z budżetu gminy Repki. Ale, jak zaznaczyła wójt gminy Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz:

Inwestycje zrealizowaliśmy dzięki dodatkowy środkom, które w budżecie gminy pojawiły się wskutek rozliczenia projektów drogowych, w które inwestowaliśmy w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007–2013.

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podkreślała potrzebę wspólnego działania i gratulowała mieszkańcom udanej inwestycji.

 

Liczba wyświetleń: 465

powrót