Aktualności

Rozświetlony Radom

2017.01.23 10:35 , aktualizacja: 2017.01.23 15:48

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Rowerowy tor przeszkód Fot. arch. WORD Radom
  • Uczestnicy kampanii w PSP nr 28 w Radomiu Fot. arch. WORD Radom
  • członek zarządu podczas kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny Fot. arch. WORD Radom

Odwiedzamy kolejne szkoły z akcją „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. To ważne i skuteczne przedsięwzięcie. Jak pokazują statystyki z ubiegłego roku, na drogach Mazowsza było mniej zdarzeń z udziałem dzieci, w stosunku do lat poprzednich. Tym razem odblaski wręczał m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Większa świadomość, mniej wypadków

Prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego akcja edukacyjna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” trafiła teraz do szkoły podstawowej nr 28 w Radomiu. Uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa na drodze oraz dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie odblasków.

– Mamy statystyczne potwierdzenie. Na odprawie rocznej w Komendzie Wojewódzkiej Policji padło jasne stwierdzenie, że nasze akcje przynoszą efekty, jest mniej zdarzeń drogowych z udziałem dzieci

powiedział Rafał Rajkowski.

 

Nauka z atrakcjami

W szkole nr 28, w ramach spotkania, maluchy przygotowały krótki występ artystyczny. Wolontariusze z grupy PaT, czyli „Profilaktyka a Ty” zaprezentowali spektakl, który na długo zostanie w pamięci widzów. Nauka o bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozpoczęła się krótkim omówieniem filmu pt. „…tak, chcę być bezpieczny” przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Następnie uczniowie próbowali swoich sił na rowerowym torze przeszkód, a strażacy przekazali zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

Liczba wyświetleń: 511

powrót