Aktualności

Druhowie z Gąbina dostaną nowy sprzęt

2017.01.20 09:20 , aktualizacja: 2017.01.20 13:42

Autor: Biuro Prasowe, opr. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • STrażacy z OSP Gąbin w akcji fot. archiwum OSP Gąbin
  • Podpisanie umowy fot. Karol Krajewski
  • Marszałek Adam Struzik fot. Karol Krajewski
  • Marszałek Adam Struzik i burmistrz Krzysztof Jadczak fot. Karol Krajewski
  • Uczestnicu uroczystości fot. Karol Krajewski

Wkrótce strażacy z OSP Gąbin dzięki środkom unijnym będą dysponować nowoczesnym samochodem ratowniczo-gaśniczym oraz specjalistycznym sprzętem do działań poszukiwawczo-ratowniczych. Umowę na dofinansowanie podpisali marszałek Adam Struzik, a ze strony beneficjenta – burmistrz miasta i gminy Gąbin Krzysztof Jadczak i skarbnik Joanna Stańczak.

 

Samochód do zadań specjalnych

W ramach projektu OSP Gąbin zakupi ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy, a także specjalistyczny sprzęt dla grup poszukiwawczo-ratowniczych, w tym m.in.: kamerę termowizyjną oraz wyposażenie związane z ochroną przeciwpowodziową m.in. motopompę. Zakup sprzętu wartego niemal 1,2 mln zł został dofinansowany kwotą prawie 470 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

Profesjonalny sprzęt pozwoli strażakom z OSP Gąbin jeszcze szybciej i skuteczniej reagować na sytuacje zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców gminy. Nowy sprzęt to nie tylko lepsza ochrona mieszkańców w przypadku pożarów czy wypadków, ale też skuteczniejsze działania w trakcie np. powodzi.

 

Niezawodni, ale i bezpieczni

Jednostki OSP zajmują w historii polskich miast i wsi szczególne miejsce. Tworzyli je z pełnym zaangażowaniem sami mieszkańcy, wyposażając druhów w umundurowanie i sprzęt gaśniczy. Ochotnicze straże pożarne, jako organizacje społeczne, nie tylko strzegą bezpieczeństwa ludzi i ich mienia, ale też mają znaczący wpływ na życie lokalnej wspólnoty. Strażacy-ochotnicy to ludzie odpowiedzialni i zaangażowani w misję, jaką jest ratowanie życia oraz mienia poszkodowanych. Są zawsze gotowi pomagać potrzebującym. Cieszę się, że Samorząd Województwa Mazowieckiego mógł się przyczynić do zakupu tak potrzebnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie sprzętu. Wierzę, że nowe wyposażenie zwiększy skuteczność jej działań, a także podniesie poziom bezpieczeństwa druhów podczas ryzykownych akcji

– powiedział marszałek Adam Struzik.

 

 

Liczba wyświetleń: 631

powrót