Aktualności

Spotkanie ze świąteczną tradycją

2017.01.09 13:25 , aktualizacja: 2017.01.11 08:30

Autor: Małgorzata Wielechowska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Orszak Trzech Króli fot. UG Mokobody
  • Janina Orzełowska w Orszaku Trzech Króli fot. UG Mokobody
  • Jasełka fot. UG Mokobody
  • Wystę dzici ze szkoły podstawowej fot. UG Mokobody

Dla społeczności Mokobód kultywowanie polskiej tradycji jest szczególnie ważne. By przedłużyć wyjątkowy czas związany ze świętami Bożego Narodzenia, zorganizowała spotkanie opłatkowe. Uczestniczyła w nim wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Barwny korowód

Do uroczystego świętowania mieszkańcy dobrze się przygotowali. W koronach na głowach podążyli ulicami Mokobód w Orszaku Trzech Króli. Za gwiazdą betlejemską, na czele z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, doszli do szopki przygotowanej w świetlicy wiejskiej. Tam królowie złożyli Dzieciątku Jezus pokłon i dary: mirrę, kadzidło i złoto. Bardzo widowiskowo wypadł występ młodych artystów ze szkoły podstawowej, którzy wystawili jasełka. Zgodnie ze staropolską tradycją nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i potraw wigilijnych. O tradycyjne przysmaki na wigilijny stół zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Żwawe Babki”, laureatki Nagrody Marszałka z 2015 r.

 

Hej kolęda, kolęda!

Wspólnie z chórem parafialnym i scholą młodzieżową z Mokobód mieszkańcy śpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Orkiestry Młodzieżowej z Węgrowa.

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 530

powrót