Aktualności

Najlepsze modernizacje wyróżnione

2016.12.28 15:15 , aktualizacja: 2016.12.28 15:34

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Nagrodzeni za obiekt Przebudowa i rozbudowa zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Kilińskiego 8B w Grodzisku Mazowieckim fot. Ł. Cichocka
  • Marszałek Adam Struzik fot. Ł. Cichocka
  • Komisarz Konkursu „Modernizacja Roku” Roman Pikuła fot. Ł. Cichocka
  • Zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Aleksandra Hanzel fot. Ł. Cichocka
  • MArszałek Adam Struzik, burmistrz Błonia Zenon Reszka i Roman Pikuła fot. Ł. Cichocka
  • Nagrodzeni za obiekt Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami ul. Sierakowskiego 5 fot. Ł. Cichocka

Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, obiekty w rejonie Kaponiery i Cytadeli Warszawskiej, budynek przy ul. Sierakowskiego 5 w Warszawie oraz Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach to laureaci tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2015”. W urzędzie marszałkowskim z autorami i realizatorami nagrodzonych projektów z Mazowsza spotkał się marszałek Adam Struzik.

 

Nowe życie

Konkurs „Modernizacja Roku” pozwala na wyłonienie najlepszych inwestycji w kraju. W finale tegorocznej edycji znalazło się 12 projektów z Mazowsza. To jest zawsze powodem do dumy, kiedy zabytkowym obiektom czy przestrzeniom miejskim nadaje się dodatkowe funkcje. Dzięki temu dostają one nowe życie i mogą służyć całej społeczności – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

Jubileuszowa edycja

Już po raz dwudziesty nagrodzono najlepsze realizacje projekty modernizacyjne. Konkurs „Modernizacja Roku 2015” to doskonała okazja do zaprezentowania ich szerszemu gronu, a także ukłon w stronę  inwestorów, wykonawców i projektantów, którzy włożyli mnóstwo pracy w przystosowanie starych budynków do współczesnych standardów.

 

Nagrodzeni

Do finału XX edycji konkursu zakwalifikowały się 74 projekty z całej Polski, z czego 12 z Mazowsza:

 

  1. Modernizacja zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 – ul. Kilińskiego 8b, Grodzisk Mazowiecki, Tytuł „Modernizacja Roku 2015” w kategorii „Obiekty edukacyjne” oraz Nagroda w Plebiscycie „Modernizacja Roku 2015” w internetowym głosowaniu na najbardziej popularne modernizacje w Polsce
  2. Modernizacja obiektów w rejonie Kaponiery i Cytadeli Warszawskiej wraz z otoczeniem na potrzeby Muzeum Katyńskiego – ul. Dymińska 13, Warszawa, Tytuł „Modernizacja Roku 2015” w kategorii „Obiekty zabytkowe”
  3. Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami – ul. Sierakowskiego 5, Warszawa, Tytuł „Modernizacja Roku 2015" w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej”
  4. Modernizacja Centrum Kulturalno-Artystycznego – ul. Warszawska 29, Kozienice, Wyróżnienie „Modernizacja Roku 2015" w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej”
  5. Rewitalizacja Pałacu Czetwertyńskich-Uruskich – ul. Krakowskie Przedmieście 30, Warszawa, Nagroda Dwutygodnika „Profile” oraz Finalista Konkursu w kategorii „Szkolnictwo”
  6. Modernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi – ul. Sochaczewska, Błonie, Finalista Konkursu w kategorii „Budynki mieszkalne”
  7. Modernizacja i adaptacja Pałacu Biskupiego na Bibliotekę Publiczną – Góra Kalwaria, Finalista Konkursu w kategorii „Kultura”
  8. Rewitalizacja Skweru im. Generała Grota-Roweckiego – ul. Lubelska 59, Wiązowna, Finalista w kategorii „Rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych”
  9. Zagospodarowanie zielenią i elementami małej architektury terenu „Park Włoski w Błoniu” – Błonie, Finalista Konkursu w kategorii „Tereny zieleni”
  10. Budowa Galerii Plenerowej przy Urzędzie Gminy Wiązowna – ul. Lubelska 59, Wiązowna, Finalista w kategorii „Tereny zieleni”
  11. Adaptacja części budynku w Woli Karczewskiej na Dom „Senior Wigor” – ul. Doliny Świdra 6,Wola Karczewska, gm. Wiązowna, Finalista Konkursu w Kategorii „Zdrowie i opieka społeczna”
  12. Rozbudowa i przebudowa budynku przedszkola wraz ze zmianą sposobu użytkowania na Dzienny Dom „Senior Wigor” – ul. 3 Maja 10, Błonie, Finalista Konkursu w kategorii „Zdrowie i opieka społeczna”

 

Liczba wyświetleń: 770

powrót