Aktualności

Być widocznym na drodze

2016.12.09 11:25 , aktualizacja: 2016.12.09 12:45

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Uczniowie wraz z organizatorami prezentują odblaskowe gadżety, które otrzymali. Fot. Tomasz Stefański

Uśmiech, radość i edukacja poprzez zabawę towarzyszyły kampanii ,,Jesteś widoczny jesteś bezpieczny’’, która dotarła do Ostrówka, w powiecie węgrowskim. Uczniów miejscowego zespołu szkół do noszenia odblasków zachęcała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

– Pamiętajcie, że czym więcej elementów odblaskowych, tym lepiej widzą nas kierowcy. Na drodze bezpieczeństwo każdego użytkownika jest tak samo ważne. Odblaski bardzo często ratują przed nieszczęśliwymi wypadkami, dlatego namawiam Was do promowania idei „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” w Waszych rodzinach i wśród znajomych. Nosząc odblaski, bądźcie przykładem do naśladowania – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Fachowo o bezpieczeństwie

W akcji wzięło udział 148 uczniów z klas IV–VI szkoły podstawowej i I–II gimnazjum. Strażacy z KP PSP w Węgrowie opowiedzieli oraz pokazali na fantomach, jak krok po kroku udzielić pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się nauka jazdy po torze rowerowym, nad którą czuwali pracownicy siedleckiego WORD-u. Nie zabrakło również ważnych wskazówek udzielanych przez funkcjonariuszy z KP Policji w Węgrowie.

Liczba wyświetleń: 411

powrót