Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo Skaryszewa

2016.12.09 07:50 , aktualizacja: 2016.12.09 08:24

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Dzieci uczestniczące w kampanii wraz z Rafałem Rajkowskim i Dariuszem Piątkiem Fot. Wojciech Haruba
  • dziewczynka ćwiczy na fantomie udzielanie pierwszej pomocy Fot. Wojciech Haruba
  • Członek zarządu przemawia do uczestników spotkania Fot. Wojciech Haruba
  • W tle uczeń jedzie torem przeszkód, na pierwszym planie rower Fot. Wojciech Haruba
  • uczestnicy akcji siedzą w sali Fot. Wojciech Haruba

Przejazd po torze rowerowym, spotkanie z policjantami oraz prezentacja resuscytacji krążeniowo-oddechowej – to atrakcje, które czekały na uczniów ze Skaryszewa. W Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich odbyła się kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, w której uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Promujmy bezpieczeństwo

W akcji w Skaryszewie wzięło udział 435 uczniów. Dzieci z klas 0–II zaangażowane były w konkurs plastyczny pt. „Jesteś widoczny,  jesteś bezpieczny”, w którym nagrodzono dwie prace z każdej klasy z największą liczbą punktów. Natomiast uczniowie z klas III–VI uczestniczyli w szkoleniu promującym bezpieczeństwo na drodze. Wydarzenie rozpoczęło się omówieniem zagadnień przedstawionych w filmie „…tak, chcę być bezpieczny” przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Skaryszewie.

 

Noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, to wręcz konieczność. Zwiększamy bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również kierowców. Dotyczy to głównie terenów niezabudowanych, gdzie widoczność na drodze jest niezwykle ograniczona

– powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Program wydarzenia uwzględniał też naukę jazdy po torze rowerowym przeprowadzoną przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Strażacy natomiast zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

Przydatne gadżety

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, składające się z opasek zapinanych na rękę oraz  zawieszek, które można przypiąć do ubrania. Upominki wręczyli m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek. Pokazali też, w jaki sposób używać odblasków, by były skuteczne.

Liczba wyświetleń: 333

powrót