Aktualności

Tyle słońca na Mazowszu!

2016.11.28 14:25 , aktualizacja: 2016.11.29 08:41

Autor: Agnieszka Pazio, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

 • II MIEJSCE: Weronika...
 • I MIEJSCE: Antoni...
 • Członek zarządu Elżbieta Lanc wręcza nagrody fot. Jolanta Nalewajk
 • Tomasz Rosłonek i Elżbieta Lanc z laureatką konkursu fot. Jolanta Nalewajk
 • Miejsce 1, indywidualne, II...
 • Miejsce 2, idywidualne,...
 • Miejsce 3, idywidualne,...
 • fot. Jolanta Nalewajk Wystawa prac konkursowych
 • Nagroda grupowa, kategoria...
 • Nagroda grupowa, kategoria...
 • Miejsce 3, indywidualne,...
 • Elżbieta Lanc z laureatami fort. Jolanta Nalewajk

Słońce to podstawa życia na ziemi. O tym, że jego energię potrafimy wykorzystywać coraz bardziej skutecznie, przekonywali uczestnicy konkursu ekologicznego „Energia ze słońca”. Z ponad 500 prac ze szkół i przedszkoli całego Mazowsza jury wybrało zwycięzców. Dyplomy i nagrody wręczyła im członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Wspaniałe, że konkurs swoim zasięgiem objął prawie całe Mazowsze. Doceniam ogromne zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli. To ważne aby w szkołach promować nowe  i ekologiczne działania, bo nie ma nic przyjemniejszego jak edukacja poprzez zabawę – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc. – Gratuluję wszystkim, którzy w tym konkursie wzięli udział. Najcenniejsze dla laureatów są nagrody, a dla nas – wiedza, którą uczestnicy zyskali na temat odnawialnych źródeł energii, bo to przecież inwestycja w nasz młody kapitał ludzki – dodała członek zarządu.

 

Najmłodsi artyści

Uczestnicy mogli też rywalizować o nagrody indywidualnie i w pracy zespołowej. Konkurowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej – przedszkolaki i uczniowie klas IIII – pierwsze miejsce zajął Antoś Stawiarski ze Szkoły Podstawowej nr 353 w Warszawie-Wesołej, II miejsce wywalczyła Weronika Ilczuk ze Szkoły Podstawowej w Łosicach, a III miejsce przypadło Julii Kozłowskiej z Przedszkola w Nowych Proboszewicach. Nagrodę grupową zdobyły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Mokobodach.

 

Klasy IV–VI

Podium z najlepszym wynikiem wywalczył Wojciech Dziewulski ze Szkoły Podstawowej w Gliniance, II miejsce – Konrad Pyszny z Zespołu Szkół w Duczyminie, zaś miejsce III – Julia Mikołajewska z Zespołu Szkół SPrecjalnych w Warszawie. Grupowo laureatkami zostały uczennice Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej.

 

Wyzwanie dla najstarszych

Gimnazjaliści mieli przygotować multimedialny projekt. Największą oryginalnością wykazał się Kamil Poteralski z Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie, II miejsce zdobył Karol Ogonowski z Publicznego Gimnazjum w Małkini Górnej, III miejsce należało do Piotra Rogulskiego z Publicznego Gimnazjum w Radomiu. Jako prace zespołową jury najlepiej oceniło projekt przygotowany przez uczniów z Publicznego Gimnazjum w Myśliszewicach oraz Publicznego Gimnazjum w Baranowie.

 

Nagród za pomysłowe prace było wiele więcej. Wyróżnienia otrzymało 12 uczestników m.in., z Sulejówka, Gostynina, Jabłonnej, Płocka i Węgrowa.

Liczba wyświetleń: 516

powrót