Aktualności

Bezpieczny Makowiec

2016.11.25 07:55 , aktualizacja: 2016.11.28 13:08

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • goście wręczają dzieciom odblaski Fot. Marcin Dąbrowski
  • uczeń jedzie torem przeszkód Fot. Marcin Dąbrowski
  • Rafał Rajkowski i Dariusz Piątek siedzą wśród uczestników kampanii Fot. Marcin Dąbrowski
  • Przemawia Rafał Rajkowski Fot. Marcin Dąbrowski
  • uczniowie śpiewają piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym Fot. Marcin Dąbrowski
  • Od lewej siedzą Dariusz Piątek, Rafał Rajkowski, radny sejmiku Zbigniew Gołąbek Fot. Marcin Dąbrowski

Tak dużo mówi się o bezpieczeństwie, a wciąż giną ludzie. Dlatego do najmłodszych kierujemy projekt, który promuje noszenie elementów odblaskowych, Tym razem pojechaliśmy do Makowca. Razem z nami był członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Wiele atrakcji

W Makowcu, gm. Skaryszew, w spotkaniu promującym przedsięwzięcie uczestniczyło 164 uczniów z klas IV–VI oraz I–II Zespołu Edukacji Gimnazjalnej i Podstawowej.

 

Do dyspozycji uczestników ruchu drogowego byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomiu, którzy przybliżyli dzieciom zagadnienia poruszane w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Młodzi spróbowali również swoich sił na torze rowerowym, który – jak się okazało – nie jest wcale tak łatwy do pokonania. Natomiast strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Na fantomach pokazywali, jak właściwie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

 

Elementy odblaskowe

Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy BRD, składające się z dwóch opasek zapinanych na rękę oraz dwóch zawieszek, które można przypiąć do ubrania. Upominki wręczyli zaproszeni goście, m.in. członek zarządu Rafał Rajkowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Dariusz Piątek.

Liczba wyświetleń: 489

powrót