Aktualności

Nauka przez zabawę

2016.11.04 13:30 , aktualizacja: 2016.11.04 14:20

Autor: Joanna Wołczyńska, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Tor przeszkód przygotowany przez radomski WORD fot. Anna Ochalska
  • członek zarządu Rafał Rajkowski oraz dyrektor radomskiego WORD-u Dariusz Piątek z uczestnikami kampanii fot. Anna Ochalska
  • Zasady udzielania pierwszej pomocy omówione przez strażaków z KP PSP w Przysusze fot. Anna Ochalska
  • zestawy odblaskowe kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” fot. Anna Ochalska

– Dzieci, które chodzą do szkół położonych w pobliżu ruchliwych tras są w szczególności narażone na zagrożenia drogowe. Dotyczy to zarówno pieszych, jak i rowerzystów – podkreślił członek zarządu Rafał Rajkowski podczas spotkania z uczniami z Wieniawy.

 

Bądź bezpieczny …

W dzisiejszej kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie wzięło udział 236 uczniów z klas IV-VI i I-II gimnazjum. Wydarzenie składało się z 3 paneli promujących bezpieczeństwo. Pracownicy radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przygotowali tor rowerowy, który wymagał od dzieci zręczności i wysiłku. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze omówili tematykę zagrożeń przedstawionych w filmie „...tak, chcę być bezpieczny”. Ostatnim punktem spotkania było omówienie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz pokazanie ich na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze.

 

… i widoczny

Kampania przede wszystkim uświadamia dzieciom jak istne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza jesienią i zimą. Ważne jest także, aby wiedziały jakie miejsce jest odpowiednie, aby rzeczywiście rowerzysta lub pieszy był widoczny w terenie niezabudowanym po zmroku.

– O tej porze roku widoczność na drodze jest niewielka, musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje, ale również o pozostałych uczestników ruchu drogowego. Mam nadzieję, że dzisiejsza kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” uświadomiłam Wam, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych – mówił do uczniów członek zarządu Rafał Rajkowski. 

Przekazał wszystkim uczestnikom kampanii zestawy elementów odblaskowych, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, w skład których wchodzą 4 elementy – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

 

Liczba wyświetleń: 541

powrót