Aktualności

Bezpieczniej w Radomskiem

2016.10.27 15:00 , aktualizacja: 2016.10.28 08:35

Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uczestnicy kampanii obdarowani odblaskami fot. WORD Radom
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski podczas kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Lipsku fot. WORD Radom
  • Burmistrz Lipska Jacek Wielorański wraz z członkiem zarządu Rafałem Rajkowskim fot. WORD Radom
  • Próbna jazda po torze rowerowym fot. WORD Radom
  • Pierwsza pomoc w wykonaniu ratowników medycznych fot. WORD Radom

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował kolejną imprezę w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lipsku.

 

Tym razem dbać o własne bezpieczeństwo nauczyło się 316 uczniów z klas IV–VI szkoły podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema oraz I–II gimnazjum. Po raz kolejny kampanię wspierał członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Nauka przez zabawę

Uczniowie uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lipsku omówili zagrożenia przedstawione w filmie ”…tak, chcę być bezpieczny”, natomiast strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zadaniem budzącym duże emocje był przejazd po torze rowerowym, który tylkoz pozoru wydaje się być prostym zadaniem.

 

Mała rzecz ratująca życie

Uświadomienie dzieci, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku jest niezwykle ważnym elementem akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Najmłodsi dowiadują się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając odblaski w odpowiednim miejscu. Dotyczy to nie tylko pieszych, ale również rowerzystów. W związku z tym członek zarządu Rafał Rajkowski przekazał wszystkim uczestnikom kampanii ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zestawy elementów odblaskowych, w których skład wchodzą dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

Liczba wyświetleń: 467

powrót