Aktualności

Z Holendrami dla Wisły

2016.10.21 09:30 , aktualizacja: 2016.10.21 13:33

Autor: Paulina Repeć, MBPR, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • dyrektor Piotr Brzeski, marszałek Adam Sruzik, ambasadorRon J.P.M. van Dartel fot. MBPR
  • dyrektor Piotr Brzeski, marszałek Adam Sruzik fot. MBPR
  • Wręczenie mnominacji fot. MBPR

W Ambasadzie Królestwa Niderlandów w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone działaniom na rzecz rzeki Wisły i międzynarodowej drogi wodnej E-40 Warszawa-Gdańsk.

 

Razem w dobrej sprawie

Droga wodna E40 łączy Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym. Prowadzi z Gdańska przez Toruń do Warszawy, a następnie Narwią i Bugiem do Brześcia, gdzie łączy się z drogą wodną prowadzącą do Dniepru. Projekt służy przywróceniu Wiśle funkcji transportowych i jest realizowany w ramach programu PIB (Partners for International Business ) od 2014 r. Obie strony omówiły podjęte działania, dotychczasowe rezultaty wspólnych prac oraz najważniejsze założenia programu i wypracowane projekty kierunkowe.

 

PZPWM do zmiany

W drugiej części spotkania odbyło się pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w nowym składzie. Marszałek Adam Struzik wręczył nominacje dla nowych członków Komisji. Dyrektor Piotr Brzeski przedstawił koncepcję kompleksowej zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego (PZPWM). Komisja jednogłośnie przyjęła opinię w sprawie przystąpienia do tej zmiany.

 

W rozmowach uczestniczyli: marszałek Adam Struzik, ambasador Ron J.P.M. van Dartel, dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie Piotr Brzeski oraz przedstawiciele firmy RDH Architekci Urbaniści Sp. z o.o.

Liczba wyświetleń: 473

powrót