Aktualności

Szansa na owocną współpracę

2016.10.15 09:35 , aktualizacja: 2016.10.15 09:47

Autor: Mariusz Rukat, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Stronie polskiej przewodniczy wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, stronie indyjskiej - fot. Grzegorz Skolimowski
  • Rozmowy polsko-indyjskie fot. Grzegorz Skolimowski
  • Wicemarszałek Ewa Janina Orzełowska i prezes Chandrakant Salunkhe fot. Grzegorz Skolimowski

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska spotkała się z delegacją Indyjskiej Izby ds. Rozwoju Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Delegacji przewodniczył prezes izby Chandrakant Salunkhe.

 

Obustronne zaangażowanie

Indyjskim gościom towarzyszyli przedstawiciele Indyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Warszawie. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich urzędu marszałkowskiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

Indyjska Izba ds. Rozwoju Małej i Średniej Przedsiębiorczości świadczy usługi identyfikacji partnerów biznesowych, producentów, eksporterów i importerów towarów w Indiach oraz za granicą. Pomaga nawiązać współpracę w ramach partnerstw biznesowych, procesu marketingowego, promocji i dystrybucji towarów, czy też transferu technologii. Zrzesza ponad 45 tys. przedsiębiorców.

 

Co oferujemy?

Goście mieli możliwość poznać możliwości inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw indyjskich oraz potencjał produkcyjny Mazowsza. Zapoznali się ze strukturą gospodarczą Mazowsza i uzyskali informacje na temat zdolności eksportowych województwa, głównie sektora rolno-spożywczego. Przedstawiciele obu izb poznali mechanizmy wsparcia oferowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, także w kontekście potencjalnej współpracy z partnerem indyjskim. Dyskutowano również na temat techniczno-prawnych uwarunkowań wymiany gospodarczej z Indiami.

Członkowie delegacji przekazali również stronie polskiej zaproszenie do udziału w Światowym Szczycie Partnerstwa Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizowanym w lutym 2017 r. w Mumbaju.

 

Co jest dla nas ważne?

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że Samorząd Województwa Mazowieckiego jest zainteresowany wspieraniem regionalnych przedsiębiorców z sektora MSP. Istotne znaczenie ma identyfikacja i pomyślne kojarzenie mazowieckich firm z firmami w Indiach. Ze względu na bogaty potencjał produkcyjny Mazowsza i szerokie możliwości eksportowe, mechanizmy oferowane przez izbę mogą być przy tym bardzo pomocne.

Liczba wyświetleń: 491

powrót