Aktualności

Bądź widoczny

2016.10.12 15:45 , aktualizacja: 2016.10.13 14:02

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • elementy odblaskowe fot. WORD Radom
  • Zestawy bezpieczeństwa od wicemarszałka Wiesława Raboszuka fot. Michał Słaby
  • członek zarządu podczas przejazdu po rowerowym torze przeszkód fot. WORD Radom
  • Ratownik medyczny uczy chłopca udzielania pierwszej pomocy na fantomie fot. Michał Słaby
  • Zestawy rowerowe fot. WORD Radom
  • Nauka pierwszej pomocy w Wolanowie fot. WORD Radom

Podczas spotkań z przedstawicielami policji, wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, straży pożarnej i ratownikami medycznymi uczniowie mazowieckich szkół uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i udzielania pierwszej pomocy. Wszystko w ramach kolejnej odsłony akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie

Na 330 uczniów czekał specjalny tor rowerowy, przygotowany przez pracowników warszawskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a funkcjonariusze z Sekcji Profilaktyki Społecznej WRD Komendy Stołecznej Policji w Warszawie – zagrożenia przedstawione w filmie „…tak chcę być bezpieczny”.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie

Zasady bezpiecznego poruszaniu się na drodze poznało także 320 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Najmłodsi dowiedzieli się o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Mieli również okazję spróbować swoich sił w jeździe po torze rowerowym oraz poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy.

 

Nosisz odblask – jesteś bezpieczny

Prowadzący kampanię zwrócili szczególną uwagę na obowiązek noszenia odblasków. Do dbania o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego przekonywali – w Warszawie wicemarszałek Wiesław Raboszuk, a w Wolanowie – członek zarządu Rafał Rajkowski. Wszystko po to, by dzieci i młodzież z Mazowsza były bezpieczne.

 

Poprawa widoczności

Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze – zestawy elementów odblaskowych – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub stroju.

 

Liczba wyświetleń: 770

powrót