Aktualności

Dobre wieści z Radomia

2016.09.12 12:25 , aktualizacja: 2016.09.12 15:30

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Sala na nowym oddziale fot. Marek Ślufarski
  • Uroczystość oddania do użytku oddziału hematologii fot. Joanna Wołczyńska
  • Przemawia marszałek Adam Struzik fot. Joanna Wołczyńska
  • Członek zarządu Rafał RAjkowski rozmawia z dziennikarzem fot. Joanna Wołczyńska
  • Oddział hematologii fot. Marek Ślufarski

Jedenaście sal i w sumie 21 łóżek będą mieli do dyspozycji pacjenci w nowo utworzonym Oddziale Hematologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. To pierwszy tego typu oddział na terenie południowego Mazowsza.

 

Dla dobra pacjenta

 

Środki na wyposażenie oddziału w wysokości 1,4 mln zł przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego. Cała inwestycja to koszt to prawie 1,5 mln. zł. W uroczystym otwarciu oddziału uczestniczyli: wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak, marszałek Adam Struzik i członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Cieszę się, że dzięki nowo powstałej placówce skróci się czas oczekiwania na konsultację i leczenie pacjentów z południowego Mazowsza. Jestem przekonany, że nowoczesny
i komfortowo wyposażony obiekt sprawi, że przebywający tu pacjenci będą szybko nabierać sił, a tym samym poprawi się ich kondycja fizyczna i samopoczucie. Serdecznie gratuluję realizacji tego, jakże cennego projektu służącego poprawie jakości  i zwiększeniu dostępności do świadczeń medycznych. Pacjentom korzystającym z usług placówki życzę rychłego powrotu do zdrowia, natomiast personelowi satysfakcji z pracy, jaką jest misja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – powiedział podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.

 

Wreszcie jest

 

Oddział Hematologiczny powstał na bazie istniejącego oddziału kardiologicznego, który został zmodernizowany i przebudowany. Z usług nowego oddziału skorzystają pacjenci chorujący na: niedokrwistość, białaczkę, małopłytkowość, chłoniaki, zakrzepową plamicę czy hemofilię. Dotychczas osoby cierpiące na schorzenia układu krwiotwórczego musiały korzystać z usług szpitali zlokalizowanych w innych częściach województwa lub poza nim, ponieważ żaden szpital na terenie południowego Mazowsza nie miał oddziału o takim profilu.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 377

powrót