Aktualności

Nowe możliwości eksportowe na Mazowszu

2016.09.09 12:20 , aktualizacja: 2016.09.09 12:43

Autor: Mariusz Rukat, KM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podczas rozmó w urzędzie marszałkowskim fot. Grzegorz Skolimowski
Przedstawiciele samorządu województwa i administracji państwowej stanu Gujarat z Indii fot. Grzegorz Skolimowski

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska spotkała się z delegacją administracji państwowej stanu Gujarat z Indii.

 

Przedstawicielom władz regionu towarzyszyła szeroka grupa przedsiębiorców indyjskich, kierownictwo Indyjsko-Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej oraz reprezentacja Ambasady Republiki Indii w Warszawie. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Mazowieckiej Agencji Energetycznej, Instytutu Lotnictwa oraz Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM.

 

O czym rozmawiano?

Wizyta delegacji w Warszawie związana była z promocją nadchodzącego wydarzenia o charakterze kulturalno-biznesowym Vibrant Gujarat Roadshow w Indiach (styczeń 2017 r.). Biznesowy wymiar delegacji posłużył rozpoznaniu polskiego rynku w obszarze inwestycji oraz polskich możliwości eksportowych.

Spotkanie w urzędzie marszałkowskim poświęcono omówieniu możliwości współpracy Mazowsza z regionem Gujarat w obszarach związanych z przetwórstwem rolno-spożywczym, energetyką, nauką oraz zaawansowanymi technologiami.

Strona indyjska jest zainteresowana importem polskich owoców do Indii. Poruszono też kwestie dotyczące możliwości eksportowych Mazowsza w odniesieniu do sektora owocowego oraz potencjału przetwórczego owoców i produktów mleczarskich. Strony wymieniły również opinie na temat doświadczeń z obszaru rozwiązań energetycznych i możliwości rozwoju technologii lotniczych.

 

Kontakty handlowe

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podkreśliła potrzebę kontynuacji rozmów z władzami oraz przedsiębiorcami regionu Gujarat w odniesieniu do zasygnalizowanych obszarów współpracy.

– Jesteśmy zainteresowani zarówno przyjęciem gospodarczych inwestycji indyjskich w Polsce, jak i rozmowami na temat intensyfikacji kontaktów handlowych, szczególnie w wymiarze eksportowym – zaznaczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

.

Liczba wyświetleń: 625

powrót