Aktualności

Warszawskie wodociągi zasłużone dla Mazowsza

2016.09.08 13:25 , aktualizacja: 2016.09.14 13:21

Autor: Agnieszka Pazio, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uroczystości jubileuszowe fot. MPWiK
  • Przemawia członek zarządu Elżbieta Lanc fot. MPWiK
  • Elżbieta Lanc wręcza wyróżnienie fot. MPWiK

Od 130 lat Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie działa na rzecz mieszkańców stolicy i ościennych gmin. Sejmik Województwa Mazowieckiego docenił ten czas i zaangażowanie, nadając mu tytuł „Zasłużony dla Mazowsza”. Honorowe wyróżnienie w imieniu marszałka województwa wręczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Lata działalności spółki to nie tylko kolejne kilometry sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, ale także praca tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwie osób, które swym zaangażowaniem nieustannie budują markę firmy. Życzę kolejnych lat rozwoju i osiągania sukcesów ekonomicznych oraz satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców Warszawy – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Firma z tradycjami

W br. mija 130 lat działalności MPWiK. Data ta upamiętnia uruchomienie Stacji Pomp Rzecznych i Stacji Filtrów, wybudowanych według projektu angielskiego inżyniera Williama Lindleya. Od tamtej chwili wodociągi nieustanie służą mieszkańcom stolicy. Po licznych modernizacjach stacja filtrów należy obecnie do najnowocześniejszych obiektów nie tylko w kraju, ale i w Europie.

 

Woda dla stolicy

Przedsiębiorstwo realizuje ogromne zadania inwestycyjne w obszarze ekologii i  poprawy gospodarki wodno-ściekowej, eksploatuje ponad 4 tys. km sieci wodociągowej i podobną długość sieci kanalizacyjnej. Każdego dnia wodociągi dostarczają ponad 300 mln litrów czystej, zdrowej wody. Obecnie do oferowanych przez spółkę usług dostęp ma przeszło 98 proc. mieszkańców Warszawy. Spółka stale rozbudowuje i modernizuje sieć wodociągowo-kanalizacyjną. Buduje infrastrukturę w szybko rozwijających się dzielnicach Warszawy (Wawer, Białołęka). Wdraża najnowocześniejsze technologie wykonawstwcze. MPWiK jest też doceniane – zbiera liczne nagrody i wyróżnienia np. „Lider Informatyki 2014” czy „Wielka Perła Polskiej Gospodarki”. Firma angażuje się również w działania promujące ekologię.

Liczba wyświetleń: 433

powrót