Aktualności

Inwestycje drogowe w gminie Słubice

2016.08.26 09:00 , aktualizacja: 2016.08.26 14:00

Autor: oprac. Agnieszka Stabińska (na podst.mat.MZDW), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Droga wojewódzka 575 przebiegajaca przez gminę Słubice fot.MZDW
  • Oficjalne otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi fot. Karol Krajewski
  • Marszałek przemawia w Studzieńcu fot. UG Słubice
  • Marszałek Adam Struzik, lokalne władze i mieszakńcy Studzieńca fot. Karol Krajewski
  • Uroczystość uświetnił występ zespołu ludowego fot. Karol Krajewski

Zakończyła się modernizacja ponad 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 575 Studzieniec–Grzybów. Zyskają okoliczni mieszkańcy. Dzięki inwestycji poprawi się komfort podróżowania. Wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 3,8 mln zł. Środki pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. W otwarciu wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Droga wojewódzka nr 575 Płock – Kazuń

To główny szlak komunikacyjny mieszkańców gminy Słubice (pow. płocki). Dla społeczności lokalnej stanowi dogodną alternatywę dojazdu do Warszawy i Modlina. Ma też znaczenie strategiczne w przypadku powodzi – tą drogą poruszają się pojazdy do ewakuacji ludzi, zwierząt i dobytku. Ze względu na jej słaby stan techniczny sukcesywnie jest modernizowana. Przebudowano już odcinek od granicy miasta Płocka do miejscowości Korzeniówka (łącznie z przejściem przez Dobrzyków i przebudową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 574 Dobrzyków – Gąbin na rondo).

 

Stan prac

W tym roku zakończono modernizację odcinka drogi od miejscowości Studzieniec do miejscowości Grzybów z wyłączeniem odcinka przejścia przez Słubice. Prace przebiegały dwuetapowo. W 2015 r. wyremontowano odcinki Studzieniec–Słubice (2,3 km) i Słubice–Iłów (1,8 km) – 1 etap. W br. wykonano drugi etap prac na odcinku Słubice–Iłów (2,1 km). W ramach przeprowadzonych robót droga zyskała nową nawierzchnię bitumiczną. Powstały nowe pobocza z kruszywa, odtworzono odwodnienie drogi w postaci odmulenia rowów przydrożnych, wykonano przepusty pod zjazdami oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe.

W trakcie przebudowy jest także 3,5-kilometrowy odcinek Borki–Nowe Wymyśle. Wartość inwestycji to ponad 2,4 mln zł.

 

Liczba wyświetleń: 628

powrót