Aktualności

Inwestycje w Siedleckiem

2016.08.22 14:20

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • prfzedstwicielki samorządu Mazowsza podpisują  jeną z umów Fot. arch. UMWM
  • Przekazanie umowy jednemu z  beneficjentów Fot. arch. UMWM
  • Podpisanie następnej umowy Fot. arch. UMWM
  • Kolejny z beneficjentów odbiera umowę Fot. arch. UMWM

E-usługi medyczne dla pacjentów szpitali w Siedlcach i Garwolinie oraz wdrożenie nowoczesnych technologii do obsługi spraw urzędowych w gminie Kotuń to kolejne inwestycje, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają dofinansowane ze środków RPO WM  2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

 

E-zdrowie w Siedlcach

Już niebawem SPZOZ w Siedlcach wzbogaci się o osiem e-usług usprawniających kontakty pacjentów z lekarzami  oraz zarządzanie szpitalem. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z trzema placówkami zdrowotnymi z Mordów, Wiśniewa i Radzikowa Wielkiego. Inwestycja zakłada wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, systemu do identyfikacji pacjentów (eID), oraz rejestru zdarzeń medycznych. Ponadto pojawią się rozwiązania wspomagające wizyty domowe u pacjentów (Opieka@Dom) i prowadzenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich (Opieka@Szkoła). Pierwsze z nich umożliwi lekarzowi sprawdzenie dokumentacji medycznej pacjenta, wystawianie zleceń, skierowań i recept za pomocą urządzenia mobilnego. Drugie pozwoli np. na rejestrację wizyt uczniów w gabinecie pielęgniarskim czy też prowadzenie elektronicznych książeczek zdrowia. Dzięki elektronicznemu zlecaniu badań diagnostycznych oraz elektronicznej rejestracji pacjentów zwiększy się także dostępność świadczeń zdrowotnych. Natomiast zbieranie i analizowanie opinii pacjentów za pomocą e-ankiet pozwoli szpitalowi zapewnić jeszcze wyższą jakość świadczonych usług.

 

Tytuł projektu: e-Zdrowie-SPZOZ w Siedlcach na miarę XXI wieku

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach

Całkowita wartość projektu: 3 490 740 zł

Kwota dofinansowania: 2 792 592 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

 

E-usługi medyczne w powiecie garwolińskim

Wsparcie unijne pozwoli na uruchomienie jedenastu e-usług skierowanych do pacjentów szpitala oraz personelu medycznego. Wprowadzanie elektronicznej dokumentacji pozwoli na szybki i łatwy podgląd informacji o stanie zdrowia pacjentów, a telediagnostyka obrazowania ułatwi rejestrowanie opisów wyników badań. Każdemu pacjentowi przypisany zostanie indywidualny kod kreskowy, co usprawni dostęp do informacji o przebiegu leczenia, przyjmowanych lekach, a także wynikach badań diagnostycznych. Mobilna aplikacja „Obchód” zapewni wgląd w informacje o hospitalizowanym pacjencie. Usługi takie jak Opieka@Szkoła i Opieka@Dom ułatwią natomiast realizację domowych wizyt lekarskich oraz opieki pielęgniarskiej nad uczniami.

Z efektów projektu skorzystają również pacjenci publicznych zakładów opieki zdrowotnej w Górznie, Trojanowie, Borowiu Miastkowie Kościelnym. Dla nich przewidziane jest wprowadzenie usługi e-Partner, która pozwoli na elektroniczne przekazywanie wyników zleconych badań lub konsultacji medycznych, rejestrację do specjalistycznych poradni oraz wymianę dokumentacji medycznej pomiędzy placówkami.

 

Tytuł projektu E-zdrowie@SPZOZ Garwolin - usługi elektroniczne, jako fundament budowy nowego modelu dostępu do danych i świadczeń medycznych

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie

Całkowita wartość projektu: 4 983 960 zł

Kwota dofinansowania: 3 987 168 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

 

 

E-urząd w siedleckich gminach

 

Prostsze załatwianie spraw urzędowych – tak można określić efekt unijnego projektu realizowanego w  gminie Kotuń. Zasięgiem obejmie on również urzędy gminy w Skórcu, Suchożebrach, WodyniachZbuczynie. W ramach inwestycji zaplanowane jest wdrożenie systemu e-usług, co pozwoli na udostępnienie 39 usług elektronicznych dla mieszkańców i przedsiębiorców. Oznacza to zdecydowane uproszczenie procedur administracyjnych, a także przyspieszenie obiegu dokumentów urzędowych. Dla mieszkańców i przedsiębiorców to natomiast większy komfort podczas załatwiania bieżących spraw i duża oszczędność czasu. Planowany jest zakup komputerów i tabletów z niezbędnym oprogramowaniem dla pięciu urzędów gmin.  Powstanie też wirtualna sieć.

 

Tytuł projektu: E-urząd, sprawna i skuteczna obsługa obywatela

Beneficjent: gmina Kotuń

Całkowita wartość projektu: 1 657 675,01 zł

Kwota dofinansowania: 1 319 645,60 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Liczba wyświetleń: 655

powrót