Aktualności

Lato w mazowieckich gminach

2016.08.09 11:20 , aktualizacja: 2016.08.09 15:54

Autor: Grzegorz Skolimowski, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przemawia do uczestników festynu fot.Piotr Ślęczkowski
Liczni uczestnicy imprezy plenerowej w Korczewie fot.Piotr Ślęczkowski

W pięknej scenerii Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego odbył się cykliczny festyn Zielony Korczew. Wśród bogatej oferty atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano zabawy z animatorami i  konkursy z nagrodami. Starsi mogli obserwować zmagania uczestników II Mistrzostw Polski o tytuł Chłopa Roku 2016, a młodzież bawiła się w rytmach disco.

 

Z organizatorami oraz uczestnikami imprezy plenerowej w Korczewie (pow. siedlecki) spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Letnie atrakcje

Na dziedzińcu Pałacu w Korczewie można było obejrzeć dzieła twórców ludowych i kupić regionalne produkty spożywcze. Na Orliku rozegrano turniej piłkarski o puchar wójta gminy Korczew – zwyciężyła  drużyna BG Sokołów. W II Mistrzostwach Polski o tytuł Chłopa Roku 2016 rywalizowało 10 odważnych rolników. Wygrał Mateusz Jarmoch. Uczestnicy festynu, dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, mogli spróbować produktów regionalnych i tradycyjnych, promujących region wschodniego Mazowsza.

 

Współpraca doceniona

Wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk podkreślił, jak wiele inwestycji udało się zrealizować dzięki środkom zewnętrznym. Podziękował szczególnie za współpracę i zaangażowanie w rozwój gminy wicemarszałek Ewie Janinie Orzełowskiej.     

Liczba wyświetleń: 649

powrót