Aktualności

Strażak miesiąca z Bukówna

2016.07.19 10:10 , aktualizacja: 2016.07.19 11:59

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • druhowie gratulują strażakowi miesiąca Fot. Kamil Belka
  • strażak miesiąca pozuje do zdjęcia na tle flag - Polski i samorządu Fot. Kamil Belka
  • druh Gołąbek wręcza strażakowi mundur Fot. Kamil Belka

Rozsądny, uważny i odważny – taki jest druh Tomasz Chmielewski, który w maju  uratował kierowcę uwięzionego w palącym się samochodzie. Dzięki fachowej i szybkiej pomocy strażaka człowiek żyje. Za swoją postawę druh – z rąk wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej – otrzymał tytuł Strażaka Miesiąca Maja.

 

Natychmiastowa pomoc

Przejeżdżając przez miejscowość Zacharzów, 7 maja br., druh Tomasz Chmielewski zauważył samochód, który uderzył w drzewo. Doszło do zapłonu pojazdu, którego kierowca został uwięziony w środku. Strażak nie wahał się ani chwili, by udzielić mu pomocy. Natychmiast zatrzymał się i szybko przystąpił do działania. Odblokowując drzwi (za pomocą łomu), wyciągnął rannego i poparzonego kierowcę, a następnie przekazał go pogotowiu ratowniczemu.

 

Niezwykła postawa

To bardzo ważne, że są ludzie, którzy reagują na nieszczęścia innych. Ważne, że są osoby, które nie tylko potrafią, ale też chcą nieść pomoc bez wahania – tak jak dzisiejszy bohater, który uratował człowieka z płonącego samochodu – podkreślała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, gratulując druhowi postawy godnej pochwały.

 

Druh Tomasz Chmielewski jest członkiem OSP w Bukównie (gmina Radzanów, pow. białobrzeski) od 6 lat.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 437 kB, Liczba pobrań: 130

Liczba wyświetleń: 551

powrót