Aktualności

Święto Rodzin Zastępczych

2016.06.27 15:00 , aktualizacja: 2016.06.27 15:40
Autor: Agnieszka Pazio, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Członek zarządu Elżbieta Lanc na Festynie Rodzin Zastępczych w Węgrowie fot.Tomasz Stefański

Gry, zabawy, konkursy – moc wrażeń czekało na dzieci, które dzięki rodzinom zastępczym mają szansę dorastać w bezpiecznym i spokojnym otoczeniu. Dzięki inicjatywie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, już po raz drugi odbył się Festyn Rodzin Zastępczych. W wydarzeniu udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Nie można było się nudzić!

Bitwa balonowa, puszczanie latawców, prezentacja samochodów sportowych oraz jazda konna to atrakcje, które spotkały się z aprobatą dzieci biorących udział w festynie. Podczas gdy najmłodsi byli pochłonięci zabawą, dorośli mogli skorzystać z porad logopedy, psychologa oraz konsultacji udzielanych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym z Węgrowa. To świetny czas dla rodzin. Mogły się ze sobą integrować, wymieniać poglądami i doświadczeniami.

 

Szlachetna misja

– Wysiłek, jaki na co dzień podejmują rodzice zastępczy to ogromny trud. Poprzez ich zaangażowanie, codzienną pracę włożoną w rozwój dziecka i okazaną miłość dzieci otrzymują szansę na szczęśliwe dzieciństwo i udany start w dorosłość – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Aktualnie na terenie powiatu węgrowskiego pieczę zastępczą pełni 59 rodzin, w których opiekę znalazło 79 dzieci. Łączy je jeden cel – dobro swoich podopiecznych.

Liczba wyświetleń: 501

powrót