Aktualności

Kolejny odnowiony oddział

2016.06.23 08:10 , aktualizacja: 2016.06.23 15:25

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • w jednej ze zmodernizowanych sal stoją zaproszeni goście m.in. marszałek Adam Struzik, dyrektor szpitala Cecylia DOmżała Fot. arch. szpitala
  • na korytarzu oddziału w pozycji stojącej personel szpitala słucha przemówień zaproszonych gości Fot. arch. szpitala
  • poświęcenie oddziału na zdjęciu od lewej ksiądz, marszałek Adam Struzik i dyrektor szpitala Cecylia Domżała Fot. arch. szpitala

Pacjenci wyszkowskiego szpitala mają teraz jeszcze lepszą opiekę na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jest ona możliwa dzięki modernizacji pomieszczeń i wyposażeniu w nowoczesny sprzęt. W uroczystym otwarciu odnowionego oddziału wziął udział m.in. marszałek Adam Struzik.
 

Co zrobiono?

Przeprowadzone prace objęły remont, modernizację i wyposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z pomieszczeniami pomocniczymi zgodnie z wymaganiami aktualnego Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

 

Poza niezbędnymi budowlanymi wykonano także sanitarne. Wymienione zostały instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, gazów medycznych oraz przeciwpożarowa. Zainstalowano także m.in. nowe wewnętrzne linie zasilające, tablice rozdzielcze, sieć telefoniczną i komputerową. Wszystkie pomieszczenia oddziału zarówno dla pacjentów, lekarzy, jak i techniczne zyskały nowy sprzęt i meble. Zakupiono m.in. aparat do znieczulenia ogólnego, 6 kardiomonitorów wielofunkcyjnych, 2 zestawy po 6 pomp infuzyjnych wraz ze stacjami dokującymi, 3 łóżka szpitalne do internsywnej terapii oraz defibrylator z możliwością kardiowersji.

 

Finansowanie

Inwestycja została zrealizowana dzięki porozumieniu, o współpracy i wsparciu finansowym, zawartemu pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wyszkowie a sześcioma gminami – Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Wyszków i Zabrodzie. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 2 589 201,66 zł, z czego wsparcie z budżetów samorządów to 2 200 604 zł.

 

Spotkanie samorządowe

Po uroczystości marszałek spotkał się z samorządowcami z powiatu. Głównym tematem, wokół którego toczyła się dyskusja były skutki ewentualnego podziału administracyjnego Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 633

powrót