Aktualności

Bezpieczeństwo przede wszystkim

2016.06.17 14:25 , aktualizacja: 2016.06.20 13:41

Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Członek zarządu Rafał Rajkowski z uczestnikami szkolenia fot. Joanna Wołczyńska
  • Uczniowie z uwagą słuchali prowadzących fot. Joanna Wołczyńska
  • Wręczone przez Rafała Rajkowskiewgo zestawy zwiększą bezpieczeństwo dzieci na drodze fot. Joanna Wołczyńska

Uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych w Rogolinie, Bukównie i Czarnocinie (gm. Radzanów) wzięli udział w lekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponad 180 dzieci dowiedziało się, jak unikać zagrożeń w ruchu drogowym.  

 

Nauka nie musi być nudna

 

Organizatorzy zaprezentowali uczniom film pt. "...tak, chcę być bezpieczny", a funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach omówił przedstawione w nim sytuacje i wynikające z nich ryzyko.  Dużą atrakcją była możliwość przejażdżka po torze rowerowym, którą zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Białobrzegów pokazali sprzęt wykorzystywany w różnych trudnych, często niebezpiecznych i zagrażających życiu sytuacjach oraz odmówili zasady pierwszej pomocy. Zdobyta wiedza będzie dla uczniów bardzo przydatna zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego.

 

Widoczy=bezpieczny

 

Członek zarządu Rafał Rajkowski wręczył wszystkim uczestnikom szkolenia zestawy zawierające m.in. elementy odblaskowe, które w znaczący sposób poprawią bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

Brak poboczy, niedostateczne oświetlenie, słaba widoczność, nieuwaga i brawura to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem młodych użytkowników dróg. Trudno zupełnie je wyeliminować, ale z pewnością można ograniczać. Jak wynika z policyjnych statystyk, połowy wypadków można byłoby uniknąć, gdyby  młodzi uczestnicy ruchu drogowego byli właściwie przygotowani. Wierzę, że po dzisiejszym szkoleniu każdy z Was będzie nie tylko znacznie bezpieczniejszy w ruchu drogowym, ale także będzie umiał udzielić pomocy potrzebującym – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

 

Liczba wyświetleń: 364

powrót