Aktualności

Pilawa świętuje

2016.06.13 13:50 , aktualizacja: 2016.06.14 13:04

Autor: Anna Trzeciak, Urząd Miasta i Gminy Pilawa, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • POświęcenie nowego obiektu fot. Krystian Dubiński
  • Przemawia wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska fot. Ewelina Karbowska
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podczas uroczystości fot. Krystian Dubiński

W Pilawie odbyła się jedna z największych imprez plenerowych w gminie, związana z obchodami dni miasta. W programie było wiele atrakcji, zarówno dla mieszkańców, jak i gości, którzy w tych dniach odwiedzili miasto.

 

Nowa inwestycja

Niedzielne (12 czerwca) obchody rozpoczęto od uroczystej mszy śwętej w intencji mieszkańców, którą celebrowali księża z parafii Pilawa i Trąbki. Wśród gości znaleźli się m.in wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i radny Krzysztof Żochowski. Po nabożeństwie zgromadzeni na stadionie miejskim wysłuchali koncertu strażackiej orkiestry dętej, któremu towarzyszył pokaz tamburmajorek oraz mażoretek. Podczas oficjalnego otwarcia Dni Pilawy burmistrz Albina Łubian mówiła o rozwoju miasta i gminy oraz o inwestycjach realizowanych z udziałem środków z Unii Europejskiej. Za wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych  podziękowała Zarządowi Województwa Mazowieckiego. Następnie uroczyście otwarto nowe zaplecze sportowe na miejskim stadionie, a proboszcz parafii w Pilawie ks. Andrzej Banasiuk poświęcił obiekt. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska pogratulowała mieszkańcom rozwoju miasta i nowo wybudowanego zaplecza.

 

70. rocznica Klubu Sportowego „Burza”

Tegoroczne świętowanie zbiegło się z 70. rocznicą powstania Klubu Sportowego „Burza”  Pilawa. Z tej okazji odbył się mecz piłki nożnej LKS „Burza” Pilawa vs. „Orzeł” Parysów, który zakończył się wynikiem 3:2 dla gości.

Liczba wyświetleń: 571

powrót